شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ |۱۹ جمادی‌الاول ۱۴۴۵ | Dec 2, 2023
احمد وحیدی

حوزه/ وزیر کشور در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری جهاد تبیین را باطل السحر جنگ شناختی دشمن دانست.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، احمد وحیدی، وزیر کشور که به عنوان مهمان دومین روز دوازدهمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری سخن می گفت انتخابات امسال را بسیار تعیین کننده دانست و گفت: توپخانه تبلیغاتی استکبار علیه این انتخابات به کار افتاده است و هدف آن هم این است که مشارکت در این انتخابات را کاهش دهد.

وزیر کشور با اشاره به این که دشمنان با تبلیغ و تأکید بر مشکلات به دنبال الغای ناکارآمدی نظام به ویژه در حوزه قوه مجریه هستند، افزود: آنها می خواهند با این کار باعث ناامیدی مردم شوند و متأسفانه برخی افراد در داخل کشور نیز با اقدامات دشمنان همسو هستند این خط را با مباحثی مانند تحریم انتخابات دنبال می کنند.

وحیدی در ادامه با اشاره به تعیین چهار راهبرد امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت از سوی مقام معظم رهبری برای انتخابات پیش رو، افزود: این چهار راهبرد مدنظر ماست، در حوزه امنیت ابعاد آن مشخص است و دستگاه های مرتبط هم با تجربه اند و تا به حال هم مشکل خاصی نداشته ایم و ان شاء الله امسال هم نخواهیم داشت اگر چه باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که دشمنان نظام چون در زمینه ایجاد اغتشاشات در امسال موفق نبودند به سمت اقدامات تروریستی و تخریبی روی آوردند که گزارش شکست آنها در چند روز گذشته منتشر شد این امر آمادگی بیشتر ما را مطالبه می کند.

وزیر کشور در ادامه به راهبرد سلامت انتخابات اشاره کرد و گفت: در راه تحقق این راهبرد باید با اجرای دقیق قوانینی از رأی مردم که به تعبیر مقام معظم رهبری حق الناس است حفاظت کنیم و همین جریان نتواند به شکل غیر قانونی خودش را به جریانات انتخابات تحمیل کند.

وحیدی تحقق رقابت را بیشتر مربوط به نامزدهای انتخابات دانست و در ادامه در زمینه راهبرد مشارکت گفت: مهم ترین راهبرد دشمن برای کاهش مشارکت، ایجاد ناامیدی است که این کار را با تمرکز به روی ناکارآمدی نظام انجام می دهد و در مقابل، لازم است هم دلسوزان انقلاب که در جامعه تأثیرگذار هستند برای افزایش مشارکت فعال شوند.

وزیر کشور سپس به تغییرات صورت گرفته در قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: شاید مهم ترین تغییر صورت گرفته را بتوان اضافه شدن مرحله پیش ثبت نام دانست که به نفع متقاضیان است، زیرا فرصت بهتری را ایجاد می کرد برای بررسی ها تا حق متقاضیان ضایع نشود.

وحیدی همچنین با اشاره به این که در مرحله پیش ثبت نام شاهد مشارکت بالای داوطلبان از طیف های مختلف بودیم، افزود: دین در حالی بود که تلاش های بسیار صورت گرفته بود که میزان ثبت نام ها کاهش پیدا کند.

وزیر کشور در خاتمه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری به جهاد تبیین افزود: ما به اهمیت جهاد تبیین واقف بودیم اما در زمان اغتشاشات سال گذشته اهمیت مضاعف آن کاملاً مشخص شد و آشکار شد که جهاد تبیین باطل السحر جنگ شناختی دشمن است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =