جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ |۲۵ جمادی‌الاول ۱۴۴۵ | Dec 8, 2023
تبریز

حوزه/ آیین اختتامیه همایش ادبی «شمیم وحدت» ۹ مهر ۱۴۰۲ و همزمان با هفته وحدت در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، همایش ادبی «شمیم وحدت» به همت اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی و با همراهی و همکاری انجمن شاعران اهل بیت(ع) و سازمان بسیج هنرمندان استان به‌عنوان بستر و فرصتی برای ادای تکلیف شاعران در زمینه تحکیم وحدت در جامعه اسلامی برگزار می‌شود.

آیین اختتامیه این همایش ادبی ساعت ۱۴:۳۰ یکشنبه ۹ مهر ماه ۱۴۰۲ در سالن همایش‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، واقع در ابتدای خیابان آزادی، جنب مسجد طوبی برگزار خواهد شد و با توجه به همزمانی این رویداد فرهنگی با هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام، شعرای شمالغرب کشور در قالب شعر از مناقب آن حضرت و سیره نبوی و دستورات قرآنی در حفظ وحدت شعرسرایی خواهند کرد.

«آیات قرآن درباره وحدت»، «سیره پیامبر مکرم اسلام (ص) و احادیث معصومین درباره وحدت»، «امام خمینی(ره) و جانشین بر حق او مقام معظم رهبری پرچمداران حرکت وحدت اسلامی»، «ایران و انقلاب اسلامی قرارگاه و محور وحدت مسلمانان و آزادگان»، از جمله محورهای همایش ادبی «شمیم وحدت» هستند.

«مشترکات عقیدتی و فرهنگ مشترک اسلامی، محورهای وحدت مسلمانان جهان»، «منادیان وحدت در جهان اسلام»، «شهدای وحدت»، «انسجام ملی در پرتو وحدت اسلامی»، «وحدت در پرتو ولایت فقیه» و «رابطۀ وحدت و امنیت و تفرقه و ناامنی» از دیگر محورهای همایش ادبی «شمیم وحدت» هستند که ۷۰ نفر بیش از ۱۴۰ اثر خود را از ۳۱ شهریور تا ۵ مهر ۱۴۰۲ برای شرکت در این همایش به دبیرخانه آن ارسال کرده‌اند.

گفتنی است آیین اختتامیه این همایش ادبی که شعرای اهل تشیع و تسنن استان‌هایی از جمله کردستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در آن شرکت کرده‌اند، ۹ مهر ۱۴۰۲ مصادف با ۱۵ ربیع الاول و هفته وحدت برگزار و به اشعار برگزیده از ۱۰ شاعر منتخب هدایایی اهدا خواهد شد.

انتهای پیام. /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =