چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ |۷ شوال ۱۴۴۵ | Apr 17, 2024
کد خبر: 1139421
۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
دوازدهمین پویش کتاب‌قهرمان

حوزه/ دوازدهمین پویش کتاب‌قهرمان با محوریت زندگی‌نامه شهید سید رضا پورموسوی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، دوازدهمین پویش کتاب‌قهرمان با محوریت زندگی‌نامه شهید سید رضا پورموسوی کار خود را آغاز کرد.

این اثر با عنوان «زلال» نوشته لیلا محمدی و منتشر شده در انتشارات سروش، نگاهی موشکافانه به زندگی شهید سید رضا پورموسوی دارد و با زبانی مستندگونه زوایای مختلف زندگی این شهید را بررسی کرده است. محتوای این کتاب بر اساس دست‌نوشته‌های خود شهید بوده که بعد از شهادتش آشکار شده و نویسنده با بضاعت اندک خود آن را در قالب خاطره - داستان به تصویر کشیده است.

یکی از نکات قابل‌تأمل کتاب این است که خاطرات راستی‌آزمایی شده و به همین دلیل، خاطراتی که با وقایع تاریخی متناقض بوده، چهره‌ای غیرواقعی از شهید ارائه می‌نموده، بزرگ‌نمایی غیرواقعی از شهید داشت یا با خاطرات مشترک راویان اصلی همخوانی نداشت، کنار گذاشته شده است.

شهید سیدرضا پورموسوی در بیستم بهمن‌ماه ۱۳۴۵ شمسی در شهر دزفول به دنیا آمد. کودکی‌اش در جلسات قرآن و نوجوانی‌اش در آموزش‌ها و اردوهای بسیج نوجوانان گذشت و با شروع جنگ تحمیلی به جبهه رفت. ابتدا به‌عنوان امدادگر و بعد از آن تا زمان شهادت در عملیات والفجر ۱۰ در ارتفاع ریشن به تاریخ سوم فروردین ۱۳۶۷، همزمان با سالروز تولد حضرت عباس، دیده‌بان لشکر هفت، ولی عصر (عج) بود.

این دوره از پویش کتابخوانی کتاب‌قهرمان از ۲ اسفند آغاز شده و همراه با ۲۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب «زلال» و شرکت در پویش، عدد ۶ را به ۹۰۰۰۹۸۲۵ ارسال کرده یا آن را از کتابفروشی‌های سراسر کشور تهیه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha