دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۲ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 20, 2024
تصاویر / دیدار شیخ حسن البغدادی عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان با  آیت الله اعرافی

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان گفت: آمریکایی ها از طریق قطر گفتند اسرائیل را نزنید تا ما تلاش کنیم جنگ غزه تمام شود و ایران هم وقت داد اما آمریکا گفت نمی توانیم جنگ را تمام کنیم، لذا ایران پاسخ محکم داد و وقتی که با این قدرت زد اسرائیل فهمید ایران ترسی از رویارویی ندارد. این ضربه مستقیم امت اسلام را بیدار کرد و نشان داد که اسرائیل بسیار ضعیف است و ثابت کرد آمریکا می ترسد واکنشی نشان دهد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن البغدادی عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان در نشست بررسی ابعاد عملیات وعده صادق که به همت موسسه گفتگوی دینی وحدت با حضور فعالان بین الملل و طلاب در قم برگزار شد، گفت: علما وارثان انبیا هستند به این معناست که وظایف سنگینی بر دوش خود دارند که دامنه آن از مرجع تقلید تا امام جماعت مسجد می توان بیان کرد، لذا مبلغ باید استقامت در راه داشته باشد و طوری رفتار کند مردم نور انبیا را در او ببینند و مهمتر آن که فرهنگ عمومی قرآن و نهج البلاغه را فرا بگیرد و در روش و رفتار متین و عاقلانه رفتار کند.

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان ادامه داد: هفت اکتبر یک نبردی بود که هیمنه رژیم صهیونیستی را فرو ریخت و برای همگان اثبات کرد این رژیم از درون پوسیده است. وقتی این عملیات آغاز شد دولت های منطقه و غرب آن را فرصتی دانستند برای برهم زدن معادله مقاومت اما توجه نداشتند که جبهه مقاومت از هماهنگی و اتحاد برخوردار است. همان طور که هشت اکتبر حزب الله در حمایت از فلسطین بر آمد و بعد از یمن و دیگر گروه های مقاومت عراق و سوریه نیز حمایت کردند.

البغدادی با اشاره به کشتار مردم بیگناه غزه، تصریح کرد: عادی شدن اتفاقات بزرگ یک خطر است، همانطور که مسئله کشتار مردم غزه متاسفانه عادی شده است، لذا باید با کار رسانه ای، فرهنگی و اجتماعی نگذاریم این نسل کشی در اذهان عمومی ملت ها عادی شود.

وی با بیان چرایی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق، ابراز داشت: رژیم صهیونیستی همیشه به ایران ناسزا می گفت و ریشه مقاومت را از ایران می دانست و برنامه آنها بر تحریک ایران بود تا به میدان رودررو برساند و ایرانی ها گاهی به صورت امنیتی و گاهی هم غیر مستقیم پاسخ می دادند تا این که صهیونیست ها ساختمان کنسولگری را زدند. گمان رژیم صهیونیستی این بود که شکست سنگینی برای ایران خواهد بود، اما امام خامنه ای فرمودند «ما پاسخ خواهیم داد»؛ آمریکایی ها از طریق قطر گفتند اسرائیل را نزنید تا ما تلاش کنیم جنگ غزه تمام شود و ایران هم وقت داد اما آمریکا گفت نمی توانیم جنگ را تمام کنیم، لذا ایران پاسخ محکم داد و وقتی که با این قدرت زد اسرائیل فهمید ایران ترسی از رویارویی ندارد. این ضربه مستقیم ایران امت اسلام را بیدار کرد و نشان داد که اسرائیل بسیار ضعیف است و ثابت کرد آمریکا می ترسد واکنشی نشان دهد.

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان ادامه داد: عملیات اصفهان مسخره بوده و آمریکا آن را کودکانه و مصیبت بار دانست و ایران را قدرتمند خواند و باید دانست اسرائیل در ضعیف‌ترین دوران خود است و ایران در بهترین حالت و رهبر و محور کل مقاومت است؛ ایران رهبر محور خیر و آمریکا محور شر در دنیای امروز است

البغدادی در ادامه تصریح کرد: گفتمان مقاومت درستی و کارآمدی خود را به اثبات رساند. رژیم صهیونیستی و آمریکا به هیچ یک از آموزه های اخلاقی ادیان الهی پایبند نیستند و ویرانی ها و کشتارهای زیادی داشتند و باید بپذیریم در دنیا با قلدرهایی مواجه هستیم که نمی توان با آنان گفتگو کرد و این نشان از حقانیت گفتمان مقاومت دارد که نیازمند تبیین است.

وی در پایان گفت: از دستاوردهای وعده صادق یک اتحاد میان آزادی خواهان دنیا و جهان اسلام است که نیازمند رساندن این پیام به گوش جهانیان است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha