سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ |۹ محرم ۱۴۴۶ | Jul 16, 2024
دیدار آیت الله رمضانی با وزیر امور خارجه ونزوئلا

حوزه/ دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: جریان مقاومت فراتر از مرزهای ایران، در مقیاس منطقه‌ای و جهانی تقویت و فراگیر شده و دل‌های مردم جهان را علی رغم خواست دولت های مستکبر، تسخیر کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، استاد «رضا رمضانی»، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در سفر به کشور ونزوئلا با «ایون خیل پینتو» وزیر امور خارجه این کشور، دیدار و گفت‌وگو کرد.

هر دو طرف در این دیدار در خصوص تحولات ژئوپلتیکی و موازنه قدرت در منطقه و جهان، نقش موثر ایران در این تحولات، ضرورت تقویت تبادلات علمی و فناوری، استفاده از تجارب موفق ایران در این زمینه در شرایط تحریم، جایگاه مهم ادیان ابراهیمی و توحیدی در جهان امروز، ضرورت گفت‌وگوی ادیان، رسیدگی به مسائل مسلمانان، محبان و پیروان اهل بیت (ع) به گفت‌وگو و مذاکره پرداختند.

ایران همواره مدافع مظلومان جهان بوده است

«ایون خیل پینتو» وزیر امور خارجه ونزوئلا در ابتدای این دیدار ضمن خیر مقدم به استاد رمضانی، تقابل اصلی و تاریخی بشریت را تقابل حق و باطل دانست و اظهار داشت: ایران همواره حامی حق و مدافع مظلومان و ستمدیدگان جهان بوده است.

وزیر امور خارجه ونزوئلا همچنین ضمن تبریک پیروزی اخیر جمهوری اسلامی ایران در تنبیه اسرائیل تصریح کرد: این موفقیت قلب تمامی عدالت‌خواهان و مستضعفان جهان را شاد کرد و درس عبرتی شد تا دیگر متجاوزان از صبوری ایران سوءاستفاده نکنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) و وزیر امور خارجه ونزوئلا در ادامه این دیدار به موضوع موفقیت‌های چشم‌گیر جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های علمی و فناوری پس از انقلاب اسلامی، پرداختند و سعی در اجرایی‌سازی مفاد تفاهم‌نامه‌های منعقده، افزایش تبادلات علمی، همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و استفاده از ظرفیت‌های فناورانه و دانش بنیان شرکت‌های دانشگاهی ایرانی را مورد تأکید قرار دادند.

جریان مقاومت، دل‌های مردم جهان را تسخیر کرده است

استاد «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بخش دیگری از این دیدار ضمن تأکید بر عدالت و حق‌جویی به عنوان جوهره مشترک تمامی ادیان ابراهیمی، اعم از یهودیت، مسیحیت و اسلام گفت: بر اساس آموزه‌های تمامی ادیان ابراهیمی، باطل رفتنی است و جبهه حق بر جبهه باطل مسلط خواهد شد و آینده متعلق به مستضعفان و ستمدیدگان است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، جهان امروز را تشنه عدالت و معنویت دانست و تأکید کرد: جریان مقاومت فراتر از مرزهای ایران، در مقیاس منطقه‌ای و جهانی تقویت و فراگیر شده و دل‌های مردم جهان را علی‌رغم خواست دولت‌های مستکبر، تسخیر کرده است.

وی در ادامه به تبیین مبانی ظلم‌ستیزی در نظام فکری انقلاب اسلامی، اسلام و مکتب اهل البیت (ع) پرداخت و آن را جوهره همه ادیان ابراهیمی معرفی کرد و بر نقش محوری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در تقویت جبهه حق و ظلم‌ستیز تأکید نمود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بخش پایانی دیدار، حمایت بیشتر از مسلمانان و محبان و پیروان مکتب اهل بیت(ع) ونزوئلایی را از وزیر امور خارجه ونزوئلا، خواستار شد.

در این دیدار همچنین دکتر «عبدالحسین کلانتری»، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha