یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ |۱۶ ذیحجهٔ ۱۴۴۵ | Jun 23, 2024
دبیرکل مجمع جهانی تقریب

حوزه/ دبیرکل مجمع تقریب با تاکید بر اینکه برنامه ریزی و تلاش برای تحقق وحدت و تقریب در دنیای اسلام جزء اولویت های ما است، خاطر نشان کرد که چشم اندازمان رسیدن به امت واحده اسلامی برای شکل گیری اتحادیه کشورهای اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع صبح امروز در دیدار اعضای شورای عالی مجمع تقریب با محمد کاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با اشاره به برگزاری اجلاس در بغداد، گفت که در کنار اعضای شورای عالی مجمع تقریب، فرهیختگان، برخی مسئولان نظام و میهمانانی از سایر کشورها در این اجلاس حضور دارند.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری با بیان اینکه اعضای شورای عالی مجمع تقریب شامل ۴۵ نفر از علما که متشکل از ۲۵ نفر خارجی و ۲۰ نفر عضو ایرانی است، تصریح کرد که شورای عالی به عنوان بازوی سیاستگذاری و نظارتی مجمع ایفای نقش می کند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه برنامه ریزی و تلاش برای تحقق وحدت و تقریب در دنیای اسلام جزء اولویت های ما است، خاطر نشان کرد که چشم اندازمان رسیدن به امت واحده اسلامی برای شکل گیری اتحادیه کشورهای اسلامی است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن تقدیر از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری رایزن فرهنگی ایران در کشور عراق به سبب مساعدت برای برگزاری این اجلاس، گفت که ارسال پیام دوستی و مودت به ملت عراق و پیگیری دیپلماسی علمایی از اهداف ما از برگزاری اجلاس در کشور عراق است.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح اهداف و طراحی های استکبار جهانی برای ایجاد انشقاق در جهان اسلام، اظهار داشت که اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی پروژه غرب برای تحقق اهداف اش است.

وی در ادامه اضافه کرد که غرب با پروژه اسلام هراسی قصد انزوای مسلمانان در جهان را دارد و با شیعه هراسی بدنبال شکاف مذهبی در دنیای اسلام و با ایران هراسی بدنبال ایجاد تقابل ملت ها با ایران اسلامی است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به برگزاری سه اجلاس داخلی در استان های کردستان، گلستان و ارومیه و دعوت از علما و اندیشمندان کشورهای مجاور، تصریح کرد که تبادل نظر و ایجاد همدلی میان علمای شیعه و اهل تسنن و برگزاری دومین اجلاس در کشور عراق تاثیر بسیاری در شکست پروژه شیعه هراسی غرب داشته است.

وی دیپلماسی علمایی و برگزاری اجلاس های این چنینی را در ابلاغ پیام اسلام و ملت ایران که همدلی و مودت است مهم دانست و تاکید کرد که حضور موثر علما و اندیشمندان در حوزه فرهنگی و ارتباطی ضمن نزدیک شدن دیدگاه‌ها و تقویت وحدت سبب روبرو شدن پروژه غرب با بن بست در جهان اسلام می شود.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری به تحول در روابط با علما و اندیشمندان ایرانی و سایر کشورهای دنیای اسلام پس از طوفان الاقصی اشاره و تاکید کرد که فضای ایجاد شده فرصت خوبی برای تقویت جبهه مقاومت، وحدت و همدلی هر چه بیشتر در دنیای اسلام است.

گفتنی است، دومین کنفرانس وحدت اسلامی عراق فردا (چهارشنبه) با شعار «طوفان الاقصی.. قضیة و هویة» به میزبانی شورای الرباط محمدیه در بغداد برگزار می‌شود.

همچنین نشست شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با حضور جمعی از علمای شیعه و سنی روز پنج‌شنبه (۲۰ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه این کنفرانس برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha