سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ |۶ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 31, 2020
ترک های آلمان

حوزه/ نتایج مرکز نظر سنجی وابسته به دانشگاه وینستر نشان می دهد یک سوم ترک های ساکن آلمان دوست دارند به نظام اجتماعی موجود در زمان پیامبر(ص) بازگردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از الجزیره، یک پژوهش آلمانی که توسط مرکز نظر سنجی "ایمنید" در دانشگاه وینستر انجام شده نشان می دهد که یک سوم ترک هایی که در آلمان زندگی می کنند طرفدار نظام های اجتماعی موجود در زمان پیامبر هستند.

این پژوهش پس از نظر سنجر از 1201 نفر از ترک های ساکن آلمان گفت: از هر سه نفر ترک ساکن آلمان یک نفر یعنی حدود 32% آنها موافقند که به نظام اجتماعی موجود در زمان پیامبر(ص) بازگردند.

از این تعداد نیز 57% از نسل اول ترک ها که در ساختن آلمان سهیم بوده اند با این بازگشت موافقند در صورتی که 36% از نسل دوم آن را تایید می کنند.

فرزندان و نوه های ترک های ساکن آلمان کمتر به مسجد رفت و آمد می کنند، اما این به معنای عدم پایبندی آنها به دین نیست؛ چراکه این تحقیق نشان می دهد که 72درصد از ترک های نسل دوم، خود را متدین می دانند در حالی که این نسبت در میان نسل اولی ها به 62درصد می رسد.

کارشناس جامعه شناسی دینی که مسئول این پژوهش است می گوید: اظهارات شرکت کنندگان در این نظرسنجی نشان دهنده تدین و پایبندی آنها به فرهنگ است و با وجود اینکه نسل دومی ها بهتر از والدین خود زبان آلمانی را صحبت می کنند، اما همچنان به فرهنگ خود پایبند هستند.

لازم به ذکر است حدود چهار میلیون ترک در آلمان زندگی می کنند که 47 درصد مسلمانان این کشور را تشکیل می دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =