دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 10, 2020
حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی

حوزه/ اگر یک کار پژوهشی با توکل به خدا و خلوص نیت در سیره اهل بیت(ع) انجام شود، ماندگار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین اوحدی مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب و دکتر تبراییان دبیر هیات علمی مجمع جهانی تقریب مذامب اسلامی  که به منظور معرفی موسوعه گرانسنگ « السنه النبویه فی مصادر المذاهب الاسلامیه » برگزارشد، ضمن تشکر از تلاش های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در چاپ آثار پژوهشی اظهار داشت: با تشکر از زحمات مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تدوین و چاپ این موسوعه امیدوارم در ادامه این مسیر موفق باشید.

وی تصریح کرد: معتقدم اگر یک کار پژوهشی با توکل به خدا و خلوص نیت در سیره اهل بیت(ع) انجام شود ماندگار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی با اشاره به مزایای موسوعه تاکید کرد: سیستماتیک و منظم کارکردن یکی از اصلی ترین فاکتورهای موفقیت است و این مورد در چاپ این موسوعه رعایت شده است.

نماینده آیت الله العظمی سیستانی افزودند : بسته بندی مناسب یک اثر پژوهشی در عرضه آن بسیار موثر خواهد بود و  بسته بندی شامل نوع چاپ ، کیفیت کاغذ و سایر امور که تمام این موارد در چاپ این موسوعه دیده می شود .

وی با اشاره به توزیع مناسب این موسوعه در جهان اسلام خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت و محتوای غنی این موسوعه امیدوارم این موسوعه به دست تمام علمای جهان اسلام برسد تا آنها هم از این اثر بهرمند شوند.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین اوحدی مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در معرفی این موسوعه گفت : این موسوعه گرانسنگ و فاخر حاصل تلاش پژوهشگران پژوهشگاه مطالعات تقریبی و جمعی از محقیقن حوزه است که در آن  بسیاری از احادیث مشترک بین شیعه و اهل سنت در ساحت های فقه ، انبیاء و اهلبیت ،طب ،اقتصاد و...استخراج شده است .

وی افزود : ان شاءالله در نظر داریم یک دوره از این موسوعه را علاوه بر مراجع و علمای ایران ، به دست علمای اهل سنت جهان اسلام برسانیم تا از ظرفیت های بالای این موسوعه عظیم بهرمند شوند .

حجت الاسلام والمسلمین اوحدی افزود : رونمایی از این موسوعه گرانسنگ  5 مهر در دارالشفا حوزه علمیه و با حضور علما و مراجع انجام خواهد شد .

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8