پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ | Oct 1, 2020
حجت‌الاسلام والمسلمین علی شفیعی، معاون تبلیغ حوزه علمیه استان مرکزی، در گردهمایی و دوره آموزشی ائمه جماعت مدارس استان

حوزه/ اگر مصوبه ای در خصوص اعزام مبلغ به مدارس در مجلس تصویب شود، گام بزرگی در راستای حمایت مبلغان برداشته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از اراک، حجت‌الاسلام علی شفیعی، امروز در گردهمایی و دوره آموزشی ائمه جماعت مدارس استان مرکزی که در کانون امام خمینی(ره) اراک برگزار شد، گفت: ورود مبلغان به سیستم آموزش‌وپرورش در ۵ سال اخیر انجام شده و این مرکز با حوزه علمیه همکاری قابل توجهی داشته است.

وی بابیان اینکه امروز شاهد تعامل بی‌نظیر بین آموزش‌ و پرورش با حوزه علمیه هستیم، ابراز کرد: با تمام موانع و کمبودهایی که وجود دارد، طرح امین در مدارس به صورت ویژه در حال انجام است.

معاون تبلیغ حوزه علمیه استان مرکزی تأکید کرد: تنها وظیفه طلاب در مدارس اقامه نماز جماعت نیست، بلکه روحانیون باید در ابعاد مختلفی وارد عمل شده و دانش‌آموزان را با احکام اسلامی آشنا می‌کنند.

وی افزود: با توجه به کمی نیروی انسانی سعی داریم پاسخ نیاز آموزش‌وپرورش را بدهیم، چراکه خدمات حوزه علمیه تنها در حوزه آموزش‌وپرورش خلاصه نمی‌شود و نهادهای دیگر نیز با ما در تعامل هستند، اما با وجود اهمیت ویژه قشر دانش‌آموزان به آموزش‌وپرورش نگاه ویژه داریم.

حجت‌الاسلام شفیعی ادامه داد: با توجه به آسیب‌شناسی که در حوزه‌های مختلف صورت گرفته است دوره‌های آموزشی مختلفی مانند سواد رسانه ای، ارتباط گیری، شیوه های پاسخ گویی به سؤالات و...  مورد توجه قرار گرفته است .

وی از اجرای طرح پشتیبان در سال جاری خبر داد و افزود: در این طرح از اساتید حوزه استفاده کردیم و برای کیفی‌سازی و رفع مشکلات اجرایی طرح‌های طلاب، برنامه‌های خوب حمایتی در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام شفیعی با بیان اینکه مشکلی در تعامل با آموزش و پرورش نداریم، تصریح کرد: اعزام مبلغ به مدارس مهم است، اما آنچه اهمیت بیشتری دارد نگهداری مبلغ است؛ اگر مصوبه ای در خصوص اعزام مبلغ به مدارس در مجلس تصویب شود، گام بزرگی در راستای حمایت مبلغان برداشته خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8