چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ | Sep 30, 2020
مسجدالاقصی

حوزه/ استناد دادگاه صهیونیستی در یهودی شمردن مسجدالاقصی به متون یهودی و تلمودی و لغو کردن مالکیت مسلمانان بر این مسجد اقدامی خطرناک است که به سلسله جنایت های آنها نسبت به مسجدالاقصی افزوده می شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، شخصیت های مختلف فلسطینی در اظهار نظرهای جداگانه تاکید کردند که تصمیم دیروز دادگاه صهیونیستی مبنی بر یهودی بودن مسجدالاقصی، اقدامی اسرائیلی و توطئه ای خطرناک است که با هدف یهودی سازی این مسجد و ساختن هیکل یهودی در این مکان مقدس اسلامی صورت می گیرد.

شیخ عمر الکسوانی مدیر مسجدالاقصی گفت: دادگاه اشغالگران هیچ گونه صلاحیتی برای دخالت در امور مسجدالاقصی را ندارد و تنها نهاد مسئول در این زمینه اوقاف اسلامی فلسطین است.

وی افزود: رژیم اشغالگر به روش های مختلف می خواهد حاکمیت خود را بر مقدسات اسلامی تحمیل کند، اما این امکان پذیر نیست و مسجدالاقصی یک مکان مقدس اسلامی خالص است و هرگونه اهانت به این مسجد پیامدهای ناگواری در پی خواهد داشت.

از سوی دیگر شیخ کمال الخطیب رئیس کمیته آزادی ها گفت: سکوت معنادار کشورها در برابر تصمیم دادگاه صهیونیستی مبنی بر یهودی شمردن مسجدالاقصی مساله ای خطرناک است گویی رسانه های عربی و جهان همه مرده اند.

وی افزود: دادگاه اشغالگر گویی درباره مکانی با هویت تاریخی ناشناخته سخن می گوید در حالی که قداست این مسجد در ردیف قداست مسجدالحرام و کعبه است.

جمال عمرو کارشناس مسائل قدس نیز در این زمینه گفت: استناد دادگاه صهیونیستی در یهودی شمردن مسجدالاقصی به متون یهودی و تلمودی و لغو کردن مالکیت مسلمانان بر این مسجد اقدامی خطرناک است که به سلسله جنایت های آنها نسبت به مسجدالاقصی افزوده می شود.

وی ادامه داد: از دیگر جنایت های صهیونیست ها در مورد مسجدالاقصی ورود آنها به این مکان مقدس و انجام عبادت های تلمودی و ورود خاخام های یهودی به مسجد می باشد با اینکه این کار پیش از این طبق فتوای خودشان بر آنها حرام بود و علاوه بر این صهیونیست ها قطعات و ابزارهای مربوط به ساختن بنای یهودی(هیکل) را به مسجد منتقل کرده اند و حتی خواستار تخریب قبة الصخره شده اند و مانه کار نگهبانان مسجد می شوند.

محمد القاسم محقق جمعیت العربیه نیز گفت: اشغالگران در اهانت به مسجدالاقصی هیچ حدو مرزری برای خود نمی بینند.

وی افزود: در گذشته فقط گروه های افراطی خواستار تخریب مسجدالاقصی و ساختن هیکل یهودی و تخریب قبة الصخره و تسلط بر صحن های مسجد و باز شدن باب الرحمة و سیطره بر مقبره الرحمه بودند، اما مدتی بعد، این شعارها به پارلمان رژیم صهیونیستی نیز راه یافته است.

القاسم خاطر نشان کرد: این همه سرعت و شتاب در مساله یهودی سازی مسجدالاقصی نشان دهنده خطرناک بودن اتفاقات جاری است و اینکه اشغالگران در تمام سطوح به دنبال تصاحب کامل این مسجد هستند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8