یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 20, 2020
حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مقدم مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم

حوزه/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به اهمیت توجه به گردشگری مذهبی مهمترین دلیل حضور گردشگران خارجی در ایران را زیارت امام رضا(ع) و امامزادگان شریف دانست.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» حجت‎الاسلام والمسلمین حسینی مقدم پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم امامزاده موسی مبرقع(ع) در مجتمع فرهنگی امامزاده سیدعلی(ع)، گفت: اگر گردشگری مذهبی را در کشور حذف کنیم، قطعا آمار قابل ارایه ای در زمینه گردشگران به کشور نداریم؛ در این وضعیت که استکبارگران ما را تحریم کرده‎اند، باید به اقتصاد مقاومتی روی آورد و یکی از زمینه‎های تحقق این رویکرد مساله گردشگری مذهبی است.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قم بیان کرد: یکی از کارآمدترین راه حل‎های مشکلات اقتصادی، مقوله مهم گردشگری مذهبی است.
وی افزود: بیشترین گردشگران در ایران را مجموعه ارادتمندان اهل بیت(ع) از کشورهایی نظیر عراق و پاکستان و هندوستان و ... هستند؛ این افراد محبان اهل بیت(ع) بوده و به عشق این بزرگان هزاران کیلومتر راه را می‎پیمایند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قم بیان کرد: اگر بخواهیم از ظرفیت امامزادگان استفاده کنیم، باید به زیرساخت‎های آنها توجه کنیم؛ طرح توسعه حرم حضرت موسی مبرقع که از برکات سفر رهبری به قم است ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه ایجاد کرده است.
وی گفت: پس از اجرای طرح توسعه این حرم مطهر شاهد تجلی بیشتر سه قطب بزرگ فرهنگی در قم یعنی حرم مطهر، جمکران و حرم حضرت موسی مبرقع(ع) خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8