پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 15, 2021
تبعید دو شهروند بحرینی

حوزه/ عدنان ابراهیم و حبیب درویش دو شهروند شیعه بحرین صبح امروز از بحرین به عراق تبعید شدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، بحرین روز گذشته نیز دو برادر به نام های "ابراهیم خلیل درویش و اسماعیل خلیل درویش" که از شیعیان بحرین اند را پس از آنکه لبنان از پذیرفتن آنها خود داری کرد به عراق تبعید نمود.

پیش بینی میشود در طی روزهای آینده حداقل ۴ شهروند شیعه دیگر نیز به خارج از بحرین تبعید شوند که در میان آنها نام یک زن اعلام شده است.

این شهروندان بحرینی در سال ۲۰۱۲ طی لیستی ۳۰ نفره توسط وزارت کشور بحرین سلب تابعیت و محکوم به خروج از بحرین شده بودند و پس از آنکه دادگاه استیناف بحرین هفته گذشته تجدید نظر در حکم صادره علیه آنان را وارد ندانسته و رأی به سلب تابعیت و اخراج آنان داد، مسوولان وزارت گذرنامه و نیروهای امنیتی بحرین از روز گذشته آغاز به انتقال آنان به فرودگاه و تبعید آنان به اجبار و زور به خارج از بحرین در گروه های چند نفری نموده اند.

وزارت کشور بحرین در سال ۲۰۱۲ با انتشار بیانیه ای در رسانه ها بدون ارائه هیچگونه ادله و توضیحی ضمن اعلام لغو تابعیت این افراد ادعا کرده بود این افراد برای امنیت بحرین مضرند.

جزیره کوچک بحرین پس از آغاز انقلاب ۱۴ فوریه در سال ۲۰۱۱ تا کنون طی حکم های پادشاهی و یا توسط وزارت کشور اقدام به سلب تابعیت از حداقل ۵۲۰ شهروند خود در قضایایی سیاسی نموده است که در پی آن تعداد زیادی از آنان که در داخل بحرین حضور داشته اند از این کشور اخراج شده و با تبعید به کشورهای مختلف بدون داشتن هرگونه تابعیتی بی خانمان گشته اند.

سازمانهای حقوقی و مجامع بین الملل بارها اقدام نظام آل خلیفه به سلب تابعیت از شهروندان منتقد این نظام را محکوم نموده و آن را انتقام جویی سیاسی و برخلاف موازین بین المللی خوانده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8