شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 6, 2020
شیخ جابر طایع

حوزه/ انتشار ویدئو مربوط به گفتن اذان به روش شیعیان توسط دو نفر از قاریان مشهور مصری در مسجد حسین، واکنش منفی وزارت اوقاف مصر را در پی داشت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از پایگاه مصری الیوم السابع، محمود بکری روزنامه نگار مصری گفت، به ویدئویی دست یافته که در آن شیخ طبلاوی و یکی از قاریان قرآن الازهر در مسجد حسین به روش شیعیان اذان می گویند.

وی افزود: این ویدئو در گروه های شبکه های اجتماعی دست به دست شده و پس از انتشار گسترده معلوم شده مسئله مربوط به سال 2014 است و شیخی که در فیلم اذان می گوید در سال 2017 از دنیا رفته است.

اما از سوی دیگر شیخ جابر طایع رئیس بخش امور دینی در وزارت اوقاف مصر گفت: زمانی که در سال 2014 این اتفاق رخ داد، وزارت اوقاف تدابیر لازم را برای برخورد با آن انجام داد و کسی که در فیلم اذان می گوید شیخ فرج الله الشاذلی است که دو سال پیش از دنیا رفت و وزارت هم در همان زمان اقدامات لازم را انجام داد و پرونده این موضوع در همان زمان مختومه شد؛ اما اکنون برخی افراد برای تحریک جامعه و ایجاد فتنه بار دیگر دست به توزیع این ویدئو کرده اند.

این واکنش و جنجال رسانه ای علیه اذان شیعه در مصر در حالی اتفاق می افتد که اهل سنت جمهوری اسلامی ایران، به راحتی در مساجد خود به شیوه اهل سنت اذان می گویند و با هیچ محدودیتی در این زمینه مواجه نیستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =