سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
نخستین مسجد در مالزی «صدقات دیجیتالی» می پذیرد

حوزه/ مسجد الفلاح در سوبانگ جایا، نخستین مسجد در کشور مالزی است که از این پس کمک های خیریه و زکات های اهداء شده توسط مردم را به صورت اینترنتی می پذیرد که این پروژه طرح «صدقات دیجیتالی» نام نهاده شده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری«حوزه» به نقل از salaamgateway، با آغاز یک پروژه «صدقات دیجیتالی» با همکاری بانک اسلامی برهاد، مسجد الفلاح واقع در شهر سوبانگ جایا، در 20 کیلومتری کوالالامپور، نخستین مسجد مالزی است که کمک های خیریه و زکات را به صورت اینترنتی می پذیرد.

یک نرم افزار کاربردی طراحی شده در مالزی این قابلیت را ایجاد کرده که مردم بتوانند صدقات و کمک های مالی را به صورت اینترنتی به این مسجد ارائه دهند. تمام کمک های اهدایی توسط این سکوی دیجیتالی با استفاده از اسکن بارکد ویژه دریافت شده و در ادامه مستقیما به حساب های بانک مسجد پرداخت می شوند. در این سیستم جدید خطر از دست رفتن پول و سرقت به حداقل رسانده شده است.

الصدیقین علی، مدیر عامل و مدیر اجرایی بانک اسلامی برهاد در مالزی در این باره گفت: این نخستین همکاری مشارکتی با یک سازمان اینترنتی برای انتقال صدقات دیجیتالی در ماه مبارک رمضان می باشد.

کریستوفر تیفین مدیر اجرایی دفتر روابط عمومی بانک نیز گفت: هدف از ایجاد این سیستم آسان سازی پرداخت صدقات برای مردم است. در کشور مالزی هم اکنون 20 میلیون کاربر استفاده کننده از گوشی های همراه هوشمند وجود دارد  و برای پوشش دادن استفاده از کیف پول الکترونیکی، امکان رشد زیادی وجود دارد.

وی افزود: ما اطمینان داریم که این  همکاری به عنوان یک نمونه عالی برای مدیریت و ایجاد یک جامعه بدون پول نقد موثر بوده و بسیاری دیگر از نهادهای اجتماعی از آن پیروی کرده و ما را همراهی خواهند کرد.

گفتنی است یکی از اهداف مالزی ایجاد یک جامعه فاقد پول نقد و اینترنتی ساختن تمامی نقل و انتقالات مالی تا سال 2050 می باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =