یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ |۱۹ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 23, 2022
توقیف نماز جمعه شیعیان بحرین

حوزه/ ۱۰۳ هفته از توقیف نماز جمعه شیعیان بحرین و ۷۷۳۹ روز از محاصره امنیتی منطقه الدراز (محله سکونت شیخ عیسی قاسم می گذرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، 103 هفته از توقیف نماز جمعه شیعیان و 402روز از اقامت اجبارى و بازداشت خانگی آیت الله شیخ عیسی قاسم و همچنین 7739 روز از محاصره امنیتی منطقه الدراز (محله سکونت شیخ) می گذرد.

امروز جمعه 8 تیر ماه 1397 نیروهای امنیتی آل خلیفه برای 103 هفته متوالی به محاصره امنیتی منطقه الدراز و منزل آیت الله عیسی قاسم بطور مستمر ادامه داده و از برگزاری مهمترین و وسیعترین نماز جمعه شیعیان بحرین مانند هفته های گذشته جلوگیری نمودند. نمازگزاران حاضر در مسجد امام صادق (ع) در منطقه الدراز که از اهالی منطقه اند در پی ممانعت از حضور امام جمعه و و وصول نمازگزاران دیگر مناطق به این مسجد، این هفته نیز نماز را بصورت فرادا بجا آوردند.

رژیم آل خلیفه با اقدام به سلب تابعیت و محاکمه آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان و انقلابیون بحرین از ماه ژوئن سال 2016 میلادی (خرداد 1395) منطقه الدراز محل سکونترهبر نهضت اسلامی بحرین را به محاصره امنیتی در آورده و با بازداشت خانگی غیر قانونی این مرجع عالیقدر جهان اسلام، اقامه نماز جمعه شیعیان را نیز طی این مدت به توقیف در آورده است و از ورود امام جمعه و نمازگزاران به مسجد امام صادق ع در این منطقه ممانعت بعمل می آورد.

گفتنی ست قدمت نماز جمعه شیعیان بحرین در مسجد امام صادق (ع) در منطقه الدراز به صدها سال قبل و پیش از ظهور و به روی کار آمدن خانواده حاکمه‌ی آل‌خلیفه بر میگردد.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =