چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ | Sep 30, 2020
دوره آموزشی حرم حضرت عباس برای بانوان

حوزه/ حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام در راستای برنامه های خود برای ارتقاء سطح خطابه دینی بانوان برای اولین بار در زمینه برنامه های آموزشی خود دوره های تخصصی زبان انگلیسی ویژه بانوان برگزار می کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، حرم مطهر حضرت عباس(علیه السلام) در راستای برنامه های خود برای ارتقاء سطح خطابه دینی بانوان برای اولین بار در زمینه برنامه های آموزشی خود دوره های تخصصی زبان انگلیسی ویژه بانوان برگزار می کند.

این برنامه زیر نظر کمیته ای تخصصی برگزار می شود تا بانوان سخنران به زبان انگلیسی تربیت شوند و بتوانند مفاهیم دینی را به زبان انگلیسی ارائه کنند و از زبان به عنوان ابزاری برای ارتباط با زائران خارجی استفاده کنند.

یکی از مسئولان برگزاری این دوره گفت: ایده اولی این دوره از آنجا ناشی شد که ما در ایام زیارت های پرجمعیت با زائرانی غیر عرب روبرو بودیم که نیاز به برقراری ارتباط داشتند و از این رو ما نیز تلاش کردیم سطح توانایی سخنرانان دینی خود را افزایش داده و آنها را به سلاح زبان تجهیز کنیم.

وی افزود: آستان مقدس حضرت عباس(ع) همواره در این زمینه ها پیشتاز بوده و این بار نیز ما تلاش کردیم توانایی و مهارت بانوان مبلغ خود را افزایش دهیم تا این بخش از تبلیغ نیز در انحصار مبلغان مرد نباشد.

وی افزود: با همکاری و همفکری با شیخ امیر الولی استاد حوزه و از مدرسان زبان انگلیسی برنامه ای برای این دوره تدوین شده و موادی همچون رساله عملیه مقتل امام حسین(ع) و کتاب عقائد امامیه شیخ مظفر و رساله حقوق امام سجاد(ع) و برخی دروس اخلاقی درآن به بانوان سخنران آموزش داده می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8