جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 22, 2021
حجت الاسلام رمضانی

حوزه/ در پی حمله جنگنده های رژیم آل سعود به یک بیمارستان و بازار در یمن حجت الاسلام و المسلمین رضا رمضانی با صدور بیانیه ای این جنایت را محکوم کرد و از سازمان های حقوق بشر خواست واکنشی عملی به این جنایت ها نشان دهند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» در پی حمله جنگنده های رژیم آل سعود به یک بیمارستان و بازار در یمن و قتل هام گسترده مردم و بیماران بی گناه در این بیمارستان، حجت الاسلام و المسلمین رضا رمضانی رئیس اتحادیه علما و تئولوگ های شیعه در اروپا، با صدور بیانیه ای، این جنایت را محکوم کرد و از سازمان های حقوق بشر خواست واکنشی عملی به این جنایت ها نشان دهند.

متن بیانیه بدین شرح است:

 

باسمه تعالی

...وَالْمُسْتَضْعَفِينَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ الَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَٰذِهِ الْقَرْيَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ وَلِيًّا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ نَصِيرًا   النساء/75

...و مستضعفان؛ مردان، زنان و کودکانی که [به دست ظالمان راه چاره بر آنان مسدود گشته] ...آنان که [از بی کسی و سوز درون] می­گویند: پروردگارا! ما را از این دیار ستمگران نجات عنایت فرما، و از سوی خود سرپرست و یاوری برای ما قرار ده !

مسلمانان اروپا در کمال حیرت و بُهت زدگی، خبر دهشت انگیز حمله غم انگیز حکومت ستمگر به بیمارستان پر از بیمار در یمن را دریافت کردند.  

آیا وقت آن نرسیده است که همۀ ملّت­های مسلمان و بلکه انسان‌های آزادی­خواه به این ظلم آشکار بر ملّت مظلوم یمن پایان دهند.

آیا وقت آن نرسیده که سازمان‌های مدافع حقوق بشر بر اساس بیاینه ها و کنوانسیون های بین المللی در دفاع از حقوق انسان از جنایات وحشیانه‌ای که در حق این انسان‌های مظلوم و مستضعف و بی دفاع روا داشته شده تبرّی و انزجار جویند و واکنش عملی و مؤثّر به آن نشان دهند؟

 برای ما بسیار نگران کننده است که بخشی از جامعه جهانی یا در کنار ستمگر ایستاده یا با سکوت خود بر چنین جنایات جنگی مهر تأیید می زنند.

چه معنی و مفهومی می تواند داشته باشد اینکه قدرت‌های سلطه‌گر منطقه جمع شوند و این‌چنین وقیحانه حریم انسان و امنیت مردم بی دفاع را به مخاطره اندازند؟

به مصداق کلام امام آزادگان حضرت علی (ع) به واقع جا دارد برای هر یک از این مصیبت‌ها و رنجها خون گریست و اگر کسی از این حوادث اندوهبار بمیرد نباید او را ملامت و سرزنش کرد.

خدایا تو قادر و توانمندی و بر این ظلم ها به تو شکوه می کنیم و خودت امنیت را به بشریت خسته بازگردان. بارخدایا ما در انتظار روزی هستیم که دیگر در جامعه بشری به مظلومی، تعدی و تجاوز نشود و ستمگران ظلم پیشه به سزای اعمال شان برسند و جنگ و ویرانی به پایان برسد. آمین یا رب العالمین

رضا رمضانی

رئیس اتحادیۀ اروپایی علما و تئولوگ‌­های شیعه

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8