شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 6, 2020
هنرمند ایتالیایی هدیه ویژه ای به مسجدی در آلمان اهداء کرد

حوزه/ سارافینو پاگتی، هنرمند ایتالیایی که ۵۰ سال در آلمان زندگی کرده، به خاطر خدمات مسجد، یک تابلوی طراحی «با کاشی شکسته» را به مسجد سلیمیه در شهر بامبرگ واقع در ایالت بایرن در آلمان اهداء کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از  آناتولی، یک هنرمند ایتالیایی، یک تابلوی طراحی هنرمندانه «با کاشی شکسته» را به مسجد سلیمیه در شهر بامبرگ واقع در ایالت بایرن در آلمان اهداء کرد.

سارافینو پاگتی، که 50 سال در آلمان زندگی کرده و متخصص در طراحی و کار با کاشی و سرامیک می باشد، گفت: وی این تابلو را به خاطر خدمات مسلمانان و مهمان نوازی آن ها به مسجد می دهد.

رفتار برادرانه مسلمانان

پاگتی گفت که ماه رمضان گذشته را در این مسجد ترکی سپری کرده است.

وی در ادامه افزود: هر زمان که من به اینجا می آیم، با یک خوش آمدگویی گرم از من استقبال می شود. من هرگز اینجا احساس بیگانه بودن نداشته ام و مسلمانان با من مثل یک برادر رفتار می کنند، هیچ کس در تمام طول عمرم رفتار دلپذیری مانند محمد ستیندر، رئیس انجمن مسجد با من نداشته و به همین خاطر هم عاشق اینجا و جماعت مسلمانان هستم.

ستیندر رئیس جماعت مسلمانان از این طراح ایتالیایی به خاطر هدیه معنادارش تشکر کرده و گفت که این هنرمند تابلوی مسجد را در زمان بسیار کوتاهی آماده کرده است.

اعضای انجمن مسجد نیز یک قرآن و کتابی درباره دین اسلام به زبان آلمانی به او هدیه دادند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =