جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 7, 2020
کشیش کاتولیک در مسجد، از مسلمانان برای کمک به سیل زدگان مسیحی تشکر کرد

حوزه/ در پی یکی از مرگبارترین سیل ها که دو ایالت هند را در برگرفت، یک کشیش کاتولیک در مراسمی که در مسجدی در ایالت کرالا برگزار شد، ضمن سخنرانی ۱۰ دقیقه ای، از مسلمانان به خاطر کمک هایشان قدردانی کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از هندوستان تایمز، یک کشیش کاتولیک در مسجدی در ایالت کرالای هند، در مراسمی برای مسلمانان صحبت کرده و ضمن سخنرانی، از آنان به خاطر کمک هایشان به همشهریان غیرمسلمان در هنگام حادثه سیل سپاسگذاری کرد.

سانو پوتسری، متعلق به کلیسای سیرو مالابار، از مسجد جامع در منطقه کوتایام بازدید کرده و در سخنانی از حمایت ها و از خودگذشتگی های جامعه اسلامی برای نجات قربانیان سیل اخیر و همچنین پناه دادن به سیل زدگان تشکر کرد.

درحالی که دو هفته پیش، یکی از مرگبارترین سیل ها در دو ایالت هندوستان به راه افتاد بیش از 580 تن از سیل زدگان مسیحی به کلیسای سنت آنتونی برای کمک پناه بردند؛ اما یک روز بعد کلیسا با کمبود آب و غذا مواجه شد و از مسجد کمک خواست.

کشیش پوتسری در این باره گفت: من مستقیم به مسجد رفتم و ضمن بازگوی شرایط از امام جماعت مسجد درخواست کمک کردم، پس از نماز جماعت برادران مسلمان همراه با مقادیر زیادی آب و غذا به کلیسا آمدند. من نمی دانم با چه کلامی قدردانی ام را به خاطر کمک و حمایتی که در این دوران تلخ داشته اند به آن ها ابراز کنم.

وی افزود: من برای تشکر به مسجد رفتم اما آن ها به من پیشنهاد دادند که امروز برای سخنرانی برای نمازگزاران بیایم.

به گفته کشیش، مسلمانان در ادامه نیازهای ضروری سیل زدگان را فراهم کرده و حتی به آن ها کمک های درمانی فراهم کردند.

این کشیش کاتولیک در سخنرانی ده دقیقه ای ابراز کرد که هر چند سیل اموال مردم را از آن ها گرفته و برده، اما دیوارهای اختلاف میان آن ها را کمی زدوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8