پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | May 28, 2020
حجت الاسلام افشار

حوزه/ مدیر روابط عمومی و رسانه ای حوز ه علمیه قزوین گفت: در دهه ماه محرم به بهترین عکس ها که از سوی طلاب در مجالس سوگواری به ثبت رسیده باشد، بعد از پایان دهه ماه محرم جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

 حجت الاسلام عباس افشار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در قزوین، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام ماه محرم الحرام و شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش، گفت: جریان کربلا، جریان حرّیّت بود و در این قیام امام حسین(ع) و ۷۲ یار بزرگوارش به شهادت رسیدند، اما دست بیعت به حاکم بی‌لیاقت ندادند و پیام آزادگی را به همه نسل‌های بشریت مخابره کردند.

مدیر روابط عمومی و رسانه ای حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: قیام عاشورا نتایج بسیاری در پی داشت که آوازه‌اش در دنیا پیچیده و در واقع، امام حسین(ع) با این قیام، درس آزادگی و حریت را به همه انسان‌های آزاده دنیا آموخت.

حجت الاسلام افشار به برگزاری مراسم دهه اول ماه محرم در مدارس علمیه قزوین اشاره کرد و ادامه داد: همه ساله در ایام ماه محرم برنامه های سوگواری در مدارس علمیه قزوین برگزار شده و امسال نیز طبق برنامه ریزی ها، در این دهه نیز مراسم سوگواری برگزار می شود.

حجت الاسلام افشار خاطرنشان کرد: مدرسه علمیه سفیران هدایت در مسجد مولاوردیخان، مدرسه علمیه امام صادق(ع) در مسجد پنجعلی و مدرسه علمیه شیخ الاسلام، هرشب بعد از نماز مغرب و عشا مراسم مرثیه سرایی و سخنرانی با حضور طلاب و اساتید را برگزار می کنند. همچنین به مدیران مدارس تاکید شده که در ماه محرم و صفر فضا سازی و نصب پرچم های مشکی مزین به نام مبارک امام حسین(ه) انجام شود.

 مدیر روابط عمومی و رسانه ای حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: در دهه ماه محرم به بهترین عکس ها که از سوی طلاب در مجالس سوگواری به ثبت رسیده باشد، بعد از پایان دهه ماه محرم جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =