پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ | Oct 29, 2020
ویزای اربعین/پاسپورت

مدیر حج و زیارت استان بوشهر از ثبت نام ۲۴ هزار بوشهری در سامانه سماح برای صدور روادید زائران اربعین حسینی خبر داد.

عبدالرسول رنجبر مدیر حج و زیارت استان بوشهر امروز گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از بوشهر، با اشاره به ثبت نام زائران اربعین حسینی در سامانه سماح، گفت: از استان بوشهر تا کنون تعداد 24 هزار نفر در این سامانه ثبت نام  کردند که از این تعداد 23 هزار نفر هزینه ویزا را واریز کرده اند.

وی افزود: از تعداد 23 هزار نفری که هزینه را واریز و مدارک خود را تکمیل کرده اند برای 15 هزار نفر تاکنون روادید صادر شده است، بدین معنا که کار ثبت نام و اخذ ویزای آنها به اتمام رسیده است.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر، تعداد دفاتر ثبت نام برای صدور ویزای اربعین حسینی را 35 دفتر در استان عنوان کرد و اظهار داشت: از این تعداد 23 دفتر به صورت ثابت و 12 دفتر به صورت موقت کار ثبت نام و صدور روادید زائران را در سراسر استان انجام می دهند.

رنجبر بیان داشت: تا زمانی که متقاضی برای ثبت نام اربعین حسینی باشد، این دفاتر در سراسر است به فعالیت خود ادامه می دهند و معمولا این فعالیت تا 48 ساعت پیش از روز اربعین انجام می شود.

وی مدت زمان صدور ویزا را نهایتاً 72 ساعت اعلام کرد و گفت: اگر مشکلی در مدارک زائران نباشد، حداکثر 72 ساعت برای صدور ویزا زمان نیاز است.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر در توصیه ای به زائران اظهار داشت: متقاضیان صدور ویزای خود را به روزهای پایانی موکول نکنند چراکه به دلیل حجم و ازدیاد جمعیت ممکن است برای صدور روادید با مشکل مواجه شوند، بنابراین در شرایط کنونی که فرصت کافی است از زمان استفاده کنند.

رنجبر همچنین از زائران خواست برای صدور ویزا به دفاتر مجاز حج و زیارت در سراسر استان مراجعه کنند و با تاکید بر این نکته گفت: در روزهای اخیر مشاهده کردیم بسیاری از ویزاهای صادر شده جعلی است به همین جهت مردم برای اطمینان از ویزای خود حتما به دفاتر مجاز حج و زیارت استان مراجعه نمایند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8