سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 2, 2020
تصاویر/ دیدار جمعی از طلاب غیرایرانی با آیت الله مصباح یزدی

حوزه/ در بسیاری از مراکز آموزشی جامعه جوان ها در اصلی ترین مسائل دینی و اعتقادی دچار مشکل هستند لذا وظیفه حوزه ها است که در این زمینه گام جدی بردارند لذا باید در دانشگاه ها تحول ایجاد شود چرا که آینده کشور در دستان دانشگاهیان می باشد.و خود این امر نیازمند نگاه حوزه به سمت دانشگاه ها می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، آیت الله مصباح یزدی در دیدار طلاب مجتمع آموزش عالی فقه  که در موسسه آموزشی و پژوهشی  امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن بیان جایگاه رفیع روحانیت در جامعه ابراز داشت: خداوندمتعال در این عصر به جامعه اسلامی بخصوص شیعیان نعمتی عطا فرموده که در طول تاریخ بی سابقه و کم نظیر می باشد و آن شکل گیری انقلاب اسلامی است که در تحقق آن دوستان و دشمنان تصور شکل گیری چنین حرکتی را نمی کردند.

ایشان در ادامه تصریح کرد: قطعا بعد از پیروزی انقلاب همگان وظیفه ای در قبال این نعمت بزرگ دارند که در مراتب بالاتر حوزه و روحانیت نقش مهمی را در این عرصه دارد

آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان ساخت: این انقلاب تحولی عظیم در جامعه جهانی وهمسایگان ایجاد کرده و باید توجه داشته باشیم که این انقلاب اکنون دارای رهبری فرزانه مدبر و بی نظیر می باشد و در این امر چه دوست و چه دشمن هم عقیده هستند.

این استاد حوزه در ادامه با بیان تاثیرگذاری حوزه علمیه در بعد بین الملل خاطرنشان ساخت: به برکت امام و رهبری قدم های بلندی در عرصه معارف دینی برداشته شده، که می توان نهاد بین المللی همچون جامعه المصطفی العالمیه را نام برد که امروزه بیش از 100 ملیت در سطوح مختلف علمی در حال تحصیل هستند و این خود افتخار ایران و انقلاب اسلامی می باشد که این چنین نهاد علمی قوی در مقابل شبهات مکتب های الحادی قرار گرفته و پاسخگو می باشد.

آیت الله   مصباح یزدی در ادامه تاکید کرد: در بسیاری از مراکز آموزشی جامعه، جوان ها در اصلی ترین مسائل دینی و اعتقادی دچار مشکل هستند، لذا وظیفه حوزه ها است که در این زمینه گام جدی بردارند، لذا باید در دانشگاه تحول ایجاد شود؛ چرا که آینده کشور در دستان دانشگاهیان می باشد و خود این امر نیازمند نگاه حوزه به سمت دانشگاه ها می باشد.

نظرات

  • علی IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
    0 0
    با سلام . انتظار این بود در این مدت چهار دهه برای جذب سرمایه های خارجی و داخلی و هدایت انها بسمت تولیدات، مانند پارلمان کشوهای خارجی نمایندگان مجلس ما نیز قانون پولشویی برای ایران با توجه به اموزه های دینی و فرهنگی برای رفع سردر قمی مردم در رابطه با نظام بانکی و نیز دادو ستد داخلی و یا خارجی تدوین و تصویب کند. اما چنین نشده و بنظر نمی رسد به این زودی های اجرا شود . چرا ؟ مشخص نیست . و فقط اکثرا هیاهیو نمایندگان را در رسانه ها و صدا و سیما می بینیم .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =