شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | May 30, 2020
همایش فرماندهان حوزه بسیج محلات سمنان

حوزه/ مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: بسیج نباید در انتخابات جهت گیری خاصی داشته باشد و بسیج فارغ از جهت گیری انتخاباتی است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، حجت الاسلام سید محسن حسینی دیباجی، پیش از ظهر امروز در همایش فرماندهان حوزه های مقاومت بسیج محلات استان سمنان، به میزبانی سالن شهدای گمنام سپاه قائم آل محمد(عج) این استان، با بیان اینکه بسیج نباید در انتخابات جهت گیری خاصی داشته باشد و بسیج فارغ از جهت گیری انتخاباتی است، اظهار داشت: باید در انتخابات شاخص ها به صورتی به مردم معرفی شود که انتخاب اصلح و درست برای همگان صورت گیرد و بسیج نیز از این قائده مستثنی نیست و این امر جز با بصیرت افزایی میسر نمی شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان، با بیان اینکه مساجد محل گرامیداشت و زنده نگه‌داشتن شعائر الهی است، تصریح کرد: پایگاه های بسیج باید در مساجد باشند و فرماندهان هر پایگاهی باید با مساجد و امامان جماعت آن مسجد ارتباط و تعامل داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه نهضت اسلامی که امام راحل(ره) پرچمدار آن بود از مسجد آغاز شد، افزود: برنامه هایی که در مساجد برگزار می شود باید با حضور بسیجیان و فرماندهان پایگاه در آن برنامه ها همراه باشد.

حجت الاسلام حسینی دیباجی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و با بیان اینکه امام جماعت رکن اصلی و مدیر مسجد است، خاطرنشان کرد: فرماندهان پایگاه مقاومت بسیج علاوه بر اطلاعات کامل از مساجد حوزه خود باید با هیئت امناء مساجد ارتباط خوبی نیز داشته باشد و در این مسیر از کارایی و اثرگذاری امامان جماعت نیز غافل نشوند.

وی با اشاره به اینکه فرماندهان پایگاه مسئولان بصیرت افزایی سیاسی پایگاه خود نیز هستند، گفت: در طرح شهید کمالی هر پایگاهی باید در ماه دو نشست سیاسی بصیرت افزایی برگزار کند و هر پایگاه با دعوت از اساتید برجسته در جهت شناساندن مسائل سیاسی روز و جهت گیری عاقلانه و مومنانه در مباحث سیاسی گام بردارد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان، با اشاره به اینکه هر پایگاه بسیج باید یک هادی سیاسی و یک مربی عقیدتی داشته باشد، افزود: یکی از عوامل موفقیت و رشد پایگاه ها مقاومت بسیج برگزاری نشست بین فرماندهان حوزه ها و پایگاه های بسیج و انتقال تجربیات است و در این باید باید تجربیات موفق را بومی سازی کرده و در اختیار همه فرماندهان قرار داد.

بسیج محلات باید به عنوان یک مرجع سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... برای اهالی منطقه خود باشد

سرهنگ منصور شوقانی، جانشین سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان، نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت فعالیت بسیجیان در پایگاه مقاومت بسیج محلات اظهار داشت: بسیج محلات در همه حال محور مقاومت و وحدت در محلات بوده و هست و باید به عنوان یک مرجع سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... برای اهالی منطقه خود باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =