دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 1, 2021
السيد حسن نصر الله

حوزه/ سید حسن نصرالله در پاسخ به جمله پهپادی اسرائیل به مرکز رسانه ای حزب الله تاکید کرد: اسرائیل از امشب منتظر پاسخ باشد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از رسانه‌ها سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب‌ الله لبنان به  دومین سالگرد آزادی جرود عرسال در شهرک العین از طریق ویدیو کنفرانس سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان در شهرک العین گفت که سخنرانی او اولین واکنش به تجاوزهای بامداد رژیم صهیونیستی به لبنان و سوریه است.

وی همچنین موفقیت و پیروزی ارتش لبنان و حزب‌الله و ارتش سوریه در برابر تروریست‌ها را به مردم این دو کشور و خانواده‌های شهدا تبریک گفت.

دبیر کل حزب‌ الله لبنان تصریح کرد: حضور گسترده در این مراسم ،اولین پاسخ و واکنش به تجاوزهای شب گذشته اسرائیل بود.


سیدحسن نصرالله با بیان اینکه رویداد شب گذشته بسیار مهم و حساس بود، بیان داشت: آنچه دیشب اتفاق افتاد، خیلی خطرناک بود و کسی نمی‌تواند آن را دست کم بگیرد و مسخره کند. این حمله با پهپادهایی صورت گرفت که نمی‌توان آن‌ها را خرید و استفاده کرد. پهپاد اولی هواپیمای شناسایی و غیر مسلح بود و حزب‌الله این پهپادهای متجاوز را ساقط نکرده‌اند. برخی از جوانان می‌گویند با مشاهده این پرنده که در ارتفاع پایین پروزا می‌کرد، به سمت او سنگ پرتاب کردند و آن را ساقط کردند. بررسی این پهپاد نشان می‌دهد که به دلیل نقص فنی و اصابت سنگ سقوط کرده است.

سید حسن نصرالله گفت که پهپاد دومی ولی مسلح و انتحاری بود و برای اجرای عملیات آمده بود.

او گفت که خدا را شکر کرد که این حادثه شب اتفاق افتاد و اغلب ساکنان در جنوب بیروت و بقاع بودند و الا کشته و زخمی برجای می‌گذاشت.

دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان این که این حادثه (حمله با پهپاد انتحاری) اولین حمله خصمانه رژیم صهیونیستی از ماه آگوست ۲۰۰۶ بود، اظهار داشت که حزب‌الله با همه امکاناتی که در دست دارد هرگز اجازه نخواهد داد این گونه تعرض‌ها و تجاوزها تکرار شود.

* کنایه مهم نصرالله به دولت لبنان

وی تصریح کرد: که اینکه دولت می‌خواهد از اسرائیل به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت کند خوب است، ولی نمی‌تواند جلوی این تجاوزگری را بگیرد.

سید حسن‌ نصرالله گفت: ما در مقاومت [لبنان] هرگز به تکرار این روند، هرچقد هم هزینه داشته باشد، اجازه نخواهیم داد. دیگر زمانی که هواپیماهای اسرائیل به لبنان وارد می‌شد و به مناطق و مواضع لبنان حمله می‌کرد و این رژیم در فلسطین در امنیت بود، به سر آمده است.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت که حزب‌الله از این تاریخ به بعد هرگونه هواپیمای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی را هدف قرار خواهد داد و سرنگون خواهد کرد.

وی بیان داشت: نتانیاهو و همدستان وی در این تصمیم گیری ، اگر فکر می کنند ما ساده از کنار آن عبور خواهیم کرد، به سختی در اشتباه هستند آن دوره ای که اسرائیل لبنان را بمباران می کرد و در امان می ماند دیگر به پایان رسیده است از الان به بعد پهپادهای اسرائیل در لبنان را رهگیری کرده و آنان را نابود خواهیم کرد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان ادامه داد: دیروز اسرائیل به منزل یکی از اعضای حزب الله در سوریه حمله کرد که به شهادت دو جوان منجر شد به همه تجاوزات اسرائیل به برادرانمان در سوریه و لبنان و نه تنها مزارع شبعا ،پاسخ خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: ادعای نتانیاهو درباره هدف قراردادن مرکز ایرانی کذب است، آنها در حمله هوایی، جوانان حزب الله را به شهادت رساندند.

* از حادثه شب گذشته بی تفاوت نمی گذریم

سید حسن‌ نصرالله تاکید کرد: ما از حادثه شب گذشته بی تفاوت نمی گذریم.

دبیر کل حزب‌الله لبنان با خطاب قرار دادن اسرائیلی ها گفت نتانیاهو با خون شما در انتخابات شرکت می کند و شما را به جهنم می کشد.
 
وی در پایان این بخش از سخنان خود گفت: ما آماده گرسنه ماندن هستیم اما با عزت خواهیم بود و به کسی اجازه نخواهیم داد تا کرامت و حاکمیت ما را لکه دار کند.

سید حسن نصرالله همچنین به مسئله آزاد سازی جرود و عرسال اشاره کرد و افزود: نیروهای مقاومت و ارتش سوریه سال های زیادی برای مقابله با طرح های خطرناک سپری کردند و درگیری الجرود بخش مهمی از درگیری های بزرگ سوریه بود.

* هرچه الان داریم به برکت حضور امام موسی صدر در لبنان بود

وی با بیان اینکه چند روز دیگر یعنی 31 اگوست سالروز ربوده شدن امام موسی صدر و دو همراه وی است، یادآور شد: هرچه که الان داریم و مقاومت و پیروزی در طی دهه ها، همه به برکت حضور امام صدردر لبنان بود.

سید حسن نصرالله افزود: مساله صدر را دنبال می کنیم و از خداوند می خواهیم او و دو برادرش را به ما بازگرداند تا شاهد پیروزی ها و اصولی که بنا نهاده باشد این پیروزی ها متعلق به نیروهای مقاومت لبنان، فلسطین و ارتش لبنان و سوریه است.

وی اظهارداشت: تحولات جدید در لبنان و تعرض رژیم صهیونیستی به حریم هوایی لبنان و ارسال پهپاد به درون خاک لبنان از تجاوزهای جدید و بسیار، بسیار بسیار خطرناک است که سخن خواهم گفت.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: باید طرحی که برای سوریه آماده شده بود را به یاد بیاوریم که هدفش فقط ضربه زدن به دموکراسی و ایجاد تغییرات داخلی نبود بلکه هدف نظام مقاومت بود اتفاقات سالیان اخیر و آخرین مورد نیز جنگ الجرود ، یک رویداد عادی نبود اتفاقات منطقه بسیار مهم و بزرگ بود و تهدیدات نیز وجود داشت.

سید حسن نصرالله بیان داشت: باید همه کسانی که به تروریست ها کمک کرده و به آنان سلاح دادند و از آنان حمایت سیاسی و رسانه ای کردند را بازخواست کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید یادآوری کنیم این درگیری بر دوش ارتش سوریه و مقاومت بود و ارتش لبنان از هرگونه اقدامی منع شده بود تصمیم رسمی لبنان در وارد کردن ارتش لبنان در درگیری الجرود شجاعانه بود.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: امروزه برخی به هنگام سخن گفتن از درگیری ها ، نقش مقاومت و ارتش سوریه را نادیده می گیرند که این نوعی ناسپاسی است.

سید حسن نصرالله گفت: آمریکایی ها از دولت لبنان خواستند تا مانع از ورود حزب الله به درگیری الجرود شود ، آنها خود به داعش پرو بال دادند زمانی که داعشی ها محاصره می شدند، بالگردهای آمریکائی برای نجات سرکردگانشان به پرواز در می آمدند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت که آمریکایی‌ها بنا به اطراف شخص «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور وقت آمریکا از تروریست‌ها در منطقه حمایت کرده‌اند و هم‌اکنون نیز به دنبال احیاء گروه تروریستی داعش هستند؛ چرا که کمیسیون‌های پارلمانی عراق به دنبال اخراج آمریکایی‌ها از این کشور هستند.

* تشکر از ایران برای مبارزه با داعش

وی با تاکید بر این نکته که داعش هم اکنون از نظر مکانی خیلی با کشور ما فاصله دارد خاطرنشان کرد: باید از جمهوری اسلامی ایران که در کنار ما و سوریه بود سپاسگزاری کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان بیان داشت: ارتش سوریه در بهترین وضعیت قرار دارد و توان رقم زدن دستاوردها و پیروزی را دارد و ادلب و شرق الفرات به خاک سوریه خواهند پیوست.

سیدحسن نصرالله تاکید کرد: ما هنوز به حضور خود در مرزها به عنوان ساختار مبارزاتی ادامه می دهیم و زمانی که نیاز باشد هزاران نفر به جبهه ها خواهند پیوست.

وی تصریح کرد: برخی می گویند تامین امنیت منطقه ، قربانی هایی را به دنبال خواهد داشت اما این از مسئولیت های دولت است باید بفهمیم اقدامات ارتش؛ برای حفظ امنیت منطقه است و هیچ نهادی نمی تواند جای ارتش را بگیرد.

سیدحسن نصرالله ادامه داد: برای تشکیل شورای توسعه بعلبک و الهرمل اصرار داریم و آن را مقدمه ای برای آغاز طرح های توسعه منطقه می دانیم.

* انتقاد از سهم بندی های دولت لبنان

دبیرکل حزب الله لبنان بیان داشت: وظیفه ماست که با تمام توان برای توسعه بکوشیم اما ما با دولتی فاسد روبرو هستیم که مبتنی بر سهم بندی های طائفی و مذهبی است.

وی یادآور شد: با هرگونه خدشه دار کردن چهره البقاع مخالفیم ساکنان این منطقه با شرافت و شهامت بوده و جانفشانی می کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

نظرات

  • محمد حسین IR ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
    0 0
    فدایی سید حسن
  • محسن IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
    0 0
    انشاءالله به زودی شاهد نابودی شجره خبیثه صهیونیسم خواهیم بود
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8