یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ | Sep 27, 2020
کد خبر: 862007
۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
تصاویر/ دیدار دادستان‌های کل کشور با آیت الله یزدی در جامعه مدرسین حوزه

حوزه/ رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گفت: باید درس‌ها و عبرت‌های عاشورا را برای مردم بیان نمود و آنها را به وسیله این عبرت های درس آموز هدایت و راهنمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه  آیت الله یزدی امروز در دیدار جمعی از طلاب و اساتید حوزه علمیه قم که در دفتر جامعه مدرسین برگزار گردید، ضمن اشاره به پیش رو بودن ایام تبلیغی محرم ابراز داشتند: عزاداری برای حضرت سید الشهدا علیه السلام قطعا عالی‌ترین فرصتی است که همیشه در طول تاریخ بعد از کربلا، رخ داده است.

وی تاکید کرد: در طول تاریخ همه آزادگان و همه علاقه‌ مندان به خاندان عصمت و طهارت از حادثه کربلا استفاده کردند و درس‌ها و عبرت‌های عاشورا را برای مردم تبیین نمودند.

آیت الله یزدی ضمن تاکید بر توجه بیشتر طلاب به عبرت های درس آموز حادثه عاشورا و بیان آن برای مردم، تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری باید درس‌ها و عبرت‌های عاشورا را برای مردم بیان نمود و آنها را به وسیله این عبرت های درس آموز هدایت و راهنمایی کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان، ضمن تاکید بر استفاده از فرصت ها و ظرفیت های حادثه کربلا، گفت: حادثه کربلا مهمترین فرصتی است که همه ما باید از آن برای دین، برای خدا و برای اسلام استفاده کنیم. إن‌شاءالله که گویندگان و منبری‌ها، نویسندگان و نخبگان بتوانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین ضمن اشاره به اهداف والا و باعظمت قیام سیدالشهداء آن را بسیار مهم دانسته، ابراز داشت: حقیقت اهداف حضرت اباعبدالله و یارانشان، بخصوص برادر بزرگوارش حضرت ابوالفضل العباس سلام الله علیهم را باید برای مردم به خوبی تبیین کرد و برای آنها یادآوری نمود که این بزرگواران در راه اسلام، در راه دین، در راه حقایق دینی، در راه افکار الهی و در راه نزدیک‌شدن به خدا جانشان را فدا نمودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8