چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ | Oct 28, 2020
حجت الاسلام خادمی

حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: محور اصلی مجالس عزاداری در هیئات مذهبی خراسان شمالی، شعار «بنفسی انت و اهلی و مالی» و تبیین «نقش مؤثر هیئت در تحکیم بنیان خانواده» است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری « حوزه » در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام علی خادمی، امروز در نشست فصلی شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان استان، اظهار داشت: دهه اول محرم عرصه حضور گسترده آحاد مردم در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا برای شرکت در مجلس عزای اباعبدالله الحسین (ع) و فرصتی مغتنم برای مبلغان دینی و ذاکران اهل‌بیت (ع) است که می‌توان در این فرصت آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه به‌ویژه تهدیدهای دشمنان برای از بین بردن استحکام خانواده را مورد بررسی قرارداد.

وی با اشاره به شعار محوری «بنفسی انت و اهلی و مالی» در هیئات مذهبی، افزود: پرداختن به موضوع خانواده و آگاه‌سازی والدین نسبت به برنامه‌ریزی‌های دشمنان برای از بین بردن نهاد مقدس خانواده، مهم‌ترین محور مجالس سخنرانی و عزاداری‌ها در هیئات مذهبی خراسان شمالی است و با این اقدام درصدد هستیم گامی بلند در راستای استحکام و قوام این نهاد مقدس برداریم.

حجت‌الاسلام خادمی خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی برای انسجام گفتمانی، ایجاد و نمایاندن حداقل وحدت و هماهنگی در فعالیت‌های تبلیغی و رسانه‌ای، با هم‌اندیشی، هم‌افزایی، همکاری و مشارکت جامعه بزرگ فعالان هیئات مذهبی نسبت به اجرایی کردن جریان سازی محرم قدمی بلند در زمینه ارتقای و استحکام بنیان خانواده برداشته است و در این راستا محتواهایی ارزشمند در قالب کتاب‌های الکترونیکی تهیه و در اختیار مبلغان، مسئولان هیئات مذهبی و مداحان برای استفاده در منابر و مجالس عزاداری امام حسین (ع) قرار داده است.

وی تصریح کرد: جایگاه مساجد و حسینیه‌ها به‌گونه‌ای است که به‌راحتی می‌توان بسیاری از آسیب‌ها و مسائل اجتماعی موجود در جامعه را حل کرد و این موضوع در مجالس عزاداری محرم بسیار پررنگ‌تر و تأثیرگذارتر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی بابیان این‌که باید توجه هیئت مذهبی به موضوع خانواده ریشه‌ای باشد، افزود: با نگاه دقیق به زندگی اهل‌بیت (ع) متوجه خواهیم شد که مسئله تبلیغ دین و تبیین دین خانوادگی صورت گرفته است و در جریان کربلا، حضرت سیدالشهدا (ع) برای تبلیغ دین، خانواده را همراه خود کرد و بر همین اساس هیئات حسینی برای گسترش و تبلیغ دین باید مسئله خانواده را موردتوجه قرار دهند.

وی تأکید کرد: در وضعیت کنونی، توجه به مسئله خانواده یک ضرورت است و باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند تا بتوانیم در تقویت نظام خانواده به وظیفه خود عمل کنیم و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این موضوع را مرتفع کنیم.

گفتنی است در خراسان شمالی 1400 باب مسجد و حسینیه، 1600 هیئت مذهبی وجود دارد و در ایام محرم، ۱۲۰۰ روحانی مُبلغ و ۱۲۰۰ مداح و ذاکر اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) برای برگزاری مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) مشارکت دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8