سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ | Jul 14, 2020
کد خبر: 864024
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
کتاب روزگار قائم مقامی

حوزه/ با استقبال گسترده دانش‌پژوهان و عموم علاقه‌مندان کتاب "روزگار قائم‌مقامی" در مدتی کوتاه به چاپ دوم رسید.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، با استقبال گسترده دانش‌پژوهان و عموم علاقه‌مندان کتاب "روزگار قائم‌مقامی" در مدتی کوتاه به چاپ دوم رسید.

بر اساس این گزارش، این کتاب که خوانشی مستند و جامع از قائم‌مقامی آقای حسینعلی منتظری است هم اکنون در بازار نشر جهت عرضه به فرهیختگان ارجمند موجود است.

یادآور می شود؛ با گذشت سه دهه از عزل شیخ حسینعلی منتظری از قائم‌مقامی، هنوز ابهامات فراوانی از سوی طرفداران دوآتشه وی مطرح می شود که در برخی موارد، امام و انقلابیون مورد اتهام بی اساس قرار می‌گیرند. در آخرین نمونه، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، انتشار یک فایل صوتی از منتظری در حمایت از اعضای سازمان تروریستی منافقین، موجب شد که نظام اسلامی و شخص امام خمینی(ره) به طور گسترده ای مورد تخریب قرار گیرند تا آنجا که خطر عوض شدن جای جلاد و شهید در جامعه ایرانی به وجود آمد و رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به این خطر هشدار دادند.

این وضعیت نشان داد که موضوع قائم مقامی آقای منتظری نیازمند بررسی تفصیلی مجدد است تا مخاطبان پرسشگر ایرانی با ابعاد واقعی این واقعه آشنا شوند و زمینه هرنوع سوءاستفاده از این موضوع منتفی شود.

کتاب «روزگار قائم‌مقامی» حاصل تلاشی سه ساله توسط آقایان سهراب مقدمی شهیدانی و محمدجواد فرج نژاد است که در آن به صورت کاملا مستند و تفصیلی به بررسی فراز و فرود جایگاه مذهبی و سیاسی آقای منتظری پرداخته شده است.

این اثر تلاش دارد نگاهی همه جانبه و تحلیلی از افول قائم مقام رهبری ارائه دهد و بدین منظور، به تشریح ماجرای سید مهدی هاشمی و رابطه آن با زاویه گرفتن قائم مقام مستعفی پرداخته است. همچنین رابطه پیچیده و پنهان سازمان مجاهدین و نهضت آزادی با بیت منتظری نیز، وجه دیگری است که نویسندگان برآن متمرکز شده اند.

«روزگار قائم مقامی» اثری جامع در بررسی ماجرای قائم مقامی منتظری است که در نگارش آن همه آثار و اسناد مهم پیشین را مورد مطالعه و بررسی دقیق قرار گرفته و نگاهی جامع و جدید به مسئله ارائه داده است. مستندنگاری حداکثری و ارائه نقل و قول های پرشمار، این اثر را به متنی مرجع مبدل ساخته که پژوهشگران بعدی از آن بی نیاز از مراجعه به آن نخواهند بود.

این اثر در ۴۵۰ صفحه وزیری تدوین شده و توسط بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی منتشر شده است و نویسندگان کتاب خود را به آیت الله شهید ربانی املشی و حجت الاسلام شهید محمد منتظری تقدیم کرده‌اند.

علاقمندان جهت تهیه کتاب می توانند به آدرس های: «تهران، خیابان دیباجی جنوبی، خیابان شهید تسلیمی، کوچه زاور، کوچه گل (سمت راست)، کوچه دادآفرین، پلاک۶؛ تلفن:  ۲۲۵۷۹۱۹۲_۰۲۱»، «قم، خیابان گلستان، گلستان۱۶، پلاک۴۹؛ تلفن: ۳۲۹۰۴۲۳۱-۰۲۵»، «قم، چهار راه شهدا به سمت درمانگاه قرآن و عترت، روبروی مدرسه حجتیه، کتابفروشی مطبوعات کیهان» و یا به آدرس https://b۲n.ir/۳۰۳۷۲ جهت خرید اینترنتی مراجعه نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8