چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ | Jul 15, 2020
اندیشه های سیاسی علامه حسینی طهرانی

حوزه/ کتاب "اندیشه های سیاسی علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی" به قلم محمدرضا ملایی به سفارش پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی به چاپ رسیده است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» کتاب "اندیشه های سیاسی علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی" به قلم محمدرضا ملایی به سفارش پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی به چاپ رسیده است.

بر اساس این گزارش، در قسمت چکیده این کتاب آمده است: «آیا عرفان می تواند در حوزه تفکر سیاسی اثرگذار باشد؟ شاید چنین به نظر رسد عرفانی که به دنبال رهایی از کثرات عالم و رسیدن به فناء فی الله است، نمی تواند در حوزه اندیشه سیاسی حضور داشته باشد؛ اما تجربه لامه سید محمدحسین حسینی طهرانی به عنوان فقیهی عارف مسلک، خلاف چنین تصوری را ثابت می کند. در تحقیق حاضر با الگویی از اندیشه ورزی سیاسی مبتنی بر فقاهت و عرفان شیعی مواجه خواهیم شد که در آن شاهد کیفیت و میزان حضور عرفان و فقه در سه عرصه فلسفه سیاسی، اخلاق سیاسی و فقه سیاسی از منظره علامه طهرانی خواهیم بود»

«مفاهیم بنیادین در اندیشه سیاسی علامه طهرانی»، «فلسفه سیاسی علامه طهرانی»، «اخلاق سیاسی علامه طهرانی»، «فقه سیاسی علامه طهرانی»، «خاتمه»، «عکس ها»، «کتابنامه» و «نمایه» از جمله فصول این کتاب می باشد.

یادآور می شود این کتاب از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ۳۵۰ شماره منتشر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8