یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | Feb 28, 2021
حجت الاسلام پناهیان

حوزه/ امروزه جوانان جبهه مقاومت با تمام توان به صحنه مبارزه با استکبار جهانی آمده و قدرت‌نمایی می‌کنند؛ امروز کسی نمی تواند منکر دستاوردهای عظیم گفتمانی و منطقه ای و عینی جبهه مقاومت در منطقه باشد.

به گزارش خبرگزاری حوزه،  حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان دوشنبه شب در همایش تجمع اربعینی‌ها و مراسم بزرگداشت فرزند شهید سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان که به همت شباب المقاومه در مجتمع امام خمینی(ره) گلزار شهدای قم برگزار شد، گفت: حرکت مقاومت حرکتی اصیل است که در عصر حاضر ایجاد شده و به دنبال تغییرات در جهان امروز است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران در سال 57 در جهانی رخ داد که در دو قطب شرقی و غربی محصور بود و این انقلاب با خود، پرچمدار حرکت اصیل مقاومت در منطقه وجهان شد.

استاد حوزه با ذکر این مطلب که جبهه مقاومت با تدبیر رهبر معظم انقلاب و رشادت‌های رزمندگان بسیاری از معادلات دشمن را بهم زده است، تصریح کرد: این انقلاب و جبهه مقاومت با تاسی از حرکت عاشورا شکل گرفت و به الگوی حرکت جوانان منطقه مبدل شد.

وی با ذکر این مطلب که درس بزرگی که از عاشورا می گیریم، نثار جهان و همه وجود درراه خدا است، گفت: امام حسین(ع) در روز عاشورا همه داشته‌های خود را به میدان آوردند و مقابل ستم و ظلم ایستادگی کردند تا بتوانند دین اسلام را زنده نگه دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان تصریح کرد: امروزه جوانان جبهه مقاومت با تمام توان به صحنه مبارزه با استکبار جهانی آمده و قدرت‌نمایی می‌کنند؛ امروز کسی نمی تواند منکر دستاوردهای عظیم گفتمانی و منطقه ای وعینی جبهه مقاومت در منطقه باشد.

وی گفت: حرکت رو به پیشرفت جبهه مقاومت و نزول استکبار جهانی با وجود فشارها و سختی‌های مختلف که به ملت مسلمان تحمیل می‌شود، به‌خوبی قابل مشاهده است و قابل انکار هم نیست.

استاد حوزه یادآورشد: شهادت از بالاترین درجات ایمان است وفردی که به شهادت می‌رسد جایگاه متفاوتی را نزد خداوند متعال به خود اختصاص می‌دهد به همین علت باید از ایمان والایی برخودار باشد که بتواند به این جایگاه برسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان شهید هادی نصرالله را نشانه حقانیت و صداقت حزب‌الله دانست و تصریح کرد: سید حسن نصرالله با شهادت فرزند خود به همگان اثبات کرد که همانند امام خمینی(ره) هیچ هراسی برای فدا کردن داشته‌های خود در مسیر اسلام ندارد و میان فرزند او و دیگر فرزندان جبهه مقاومت هیچ تفاوتی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه رمز اصلی پیروزی حزب‌الله لبنان ایمان به وعده‌های الهی است، گفت: مسئولان وعده‌های رهبری مبنی بر تحقق نصرت الهی را باور کنند تا کشور بتواند در مسیر اصلی خود به سمت پیشرفت و پیروزی حرکت کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان در پایان با ذکر این مطلب که امام راحل با تکیه بر وعده های الهی پای در این مسیر گذاشت، یادآورشد: هیچ کس نمی تواند امدادهای وعده داده شده الهی نسبت به انقلاب  را انکار کند؛ امام (ره) به کمک این مردم و توکل به خدا در مقابل بزرگترین طواغیت جهان ایستادگی کردند و به پیروزی دست یافتند؛ این مسیر همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8