یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 20, 2020
سردار فتحی زاده - اربعین ناجا

حوزه/ فرمانده قرارگاه مرکزی اربعین ناجا از خروج ۲۴۰ هزار زائر از صبح امروز تاکنون خبرداد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، سردار محسن فتحی زاده، در گفت و گو با شبکه رادیویی پیام اظهار داشت: امروز یکی از سنگین ترین روزهای عملیات اربعین را پیش رو داشتیم و مرزهای شلمچه، چذابه و مهران از تراکم جمعیتی بسیاری برخوردار بودند.

وی ادامه داد: به دلیل محدودیت هایی که برای انتقال زائران از مرز به شهرهای عتبات عالیات وجود دارد، شاهد کندی تردد در این مرزها هستیم بنابراین توصیه کردیم زوار عزیز در شهرهای مسیر و یا موکب ها استراحت کرده و مدتی صبر و تحمل داشته باشند تا پس از کاهش تراکم بتوانند به راحتی از مرزها عبور کنند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد:  همچنین به لحاظ محدودیت های حمل و نقل که در مرزهای شلمچه و چذابه به وجود آمده، با کندی تردد مواجه شدیم و مسئولان درصدد هستند با همکاری و هماهنگی دستگاه ها، این مشکل را مرتفع کنند؛ از سوی دیگر ناچار شدیم زائران را در موکب ها اسکان دهیم تا در آن سوی مرز کمتر معطل شده و دچار مشکل نشوند.

فرمانده قرارگاه مرکزی اربعین ناجا تصریح کرد: به دلیل تراکم جمعیت، امکان تردد در مرز چذابه وجود نداشته و همین امر موجب شده تا اختلالاتی در این امر به وجود بیاید به همین منظور از زائران خواستیم در مراکز اقامتی و موکب ها استراحت کنند تا وقتی شرایط آماده تر شد به سفر خود ادامه دهند.

سردار فتحی زاده همچنین به تراکم جمعیت در مرز مهران اشاره و بیان کرد: از ابتدای بامداد امروز تا این لحظه ۲۴۰ هزار نفر موفق به عبور از مرزهای چهارگانه شده اند که از این تعداد بیش از ۱۲۵ هزار نفر از مرز مهران؛ ۵۷ هزار زائر از مرز شلمچه، ۳۱ هزار نفر از مرز چذابه و مابقی از مرز خسروی عبور کرده اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8