پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 4, 2020
فرمانده یگان های ویژه ناجا

حوزه/ فرمانده یگان های ویژه ناجا گفت: به دلیل جمعیت زیاد زائران حین بازگشت از مراسم اربعین حسینی (ع) و کنترل آنها، لازم است که علاوه بر نیروی انتظامی دیگر دستگاه های دولتی نیز وارد میدان شوند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، سردار حسن کرمی، در تشریح اقدامات یگان ویژه همزمان با اربعین حسینی (ع)، انتظام بخشی و امنیت زائران را دو وظیفه سنگین این یگان در ایام اربعین عنوان کرد و اظهار داشت: یگان ویژه موظف است با انتظام بخشی زائران، جمعیت را از پایانه های مرزی تا گیت های خروجی برای جلوگیری از ازدحام مدیریت و هدایت کند.

وی همچنین به تامین امنیت زائران و پیش بینی سه لایه امنیتی در ایام اربعین حسینی (ع) اشاره کرد و افزود: روزانه در مرزهای چذابه، شلمچه، خسروی و مهران تردد با حجم بالایی انجام می شود بر همین اساس یگان های واکنش سریع در این مرزها برای تامین امنیت لازم زائران مستقر شده اند و بحمداله تاکنون هیچ گونه مشکل خاصی از جمله ناامنی مشاهده و گزارش نشده است.

فرمانده یگان های ویژه ناجا تصریح کرد: علی رغم تردد روزانه ۲۴۰ هزار زائر از مرزها، خوشبختانه همکاری زائران با نیروی های پلیس بسیار بالاست و در ایستگاه های پنج گانه کمتر با مشکل رو به رو می شویم همچنین در این راستا جا دارد که از مسئولان عراقی برای همکاری مطلوب با نیروهای ما تقدیر شود.

سردار کرمی به راه اندازی قرارگاه های فرهنگی به نام ۵ تن آل عبا اشاره کرد و گفت: این قرارگاه های فرهنگی در چهار پایانه مرزی از اول صفر راه اندازی شده و تا اربعین فعال است و به زائران خدمات فرهنگی، بهداشتی، درمانی و ... ارائه می دهد.  

وی همچنین خواستار شد: به دلیل جمعیت بسیار زیاد زائران حین بازگشت از مراسم اربعین حسینی (ع) و کنترل آنها، لازم است که علاوه بر نیروی انتظامی دیگر دستگاه های دولتی نیز همراه ما باشند.

فرمانده یگان های ویژه ناجا در خاتمه خاطرنشان کرد: تمام توان خود را برای برگزاری هرچه با شکوه تر مراسم اربعین حسینی (ع) به کار می گیریم بنابراین لازم است که در پایانه های مرزی اقلام خوراکی از جمله آب تامین شود و مردم نیز بیش از گذشته با ما همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =