شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 15, 2020
پلیس بریستول: زنان مسلمان سه چهارم شاکیان مزاحمت های خیابانی هستند.

حوزه/ یک افسر پلیس در بریستول بریتانیا گفته که زنان مسلمان جرایم نفرت محور را گزارش نمی دهند و حداقل 50% برخوردهای اسلام هراسی و مزاحمت های خیابانی از سوی آنان گزارش نمی شود.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، پلیس بریتانیا از زنان مسلمان خواسته جرایم نفرت محور را تاب نیاورند و هرگونه برخورد اسلام هراسی را گزارش دهند.

  پلیس منطقه بریستول در انگلستان می گوید سه چهارم جرایم نفرت محور گزارش شده علیه زنان در دو سال گذشته در این شهر، شامل برخوردهای اسلام هراسی می شدند.

 اندی بنت از اداره پلیس گفت: این برخوردها جرم هستند و زنان مسلمان نباید آن ها را تاب بیاورند.

بنت گفت: زنان مسلمان به طور ویژه در رنج هستند و اغلب به صورت روزانه با آزار و اذیت های کلامی، اهانت و ارعاب روبرو هستند و این چیزی است که ما می خواهیم با آن مبارزه کنیم.

 وی افزود: این رفتارهای برایشان عادی شده و بخشی از زندگی روزمره آن ها ست و من از همین جا می گویم که پلیس قطعا نمی پذیرد که شما با این رفتارها کنار بیایید.

بنت در ادامه اذعان کرد: براساس نتایج نظرسنجی جرم در بریتانیا، پلیس می دانست که شکاف قابل توجهی بین جرایم گزارش شده و گزارش نشده وجود دارد و در برخی موارد این شکاف می تواند تا 50 درصد باشد.

عالیا حسین بنیانگذار کمپین سازمانی «ما بر می خیزیم» در این رابطه گفت: همه زنان هنگامی که می خواهند یک جرمی را گزارش دهند با موانع روبرو هستند.

عالیا حسین گفت:  بعضی وقت ها تمایل به رفتار متفاوت با زنان مسلمان نسبت به زنان به طور کلی وجود دارد که گزارش نکردن جرم بخشی از این تفاوت است.

به گفته آن ها برخی زنان آنقدر قربانی سوءرفتارها قرار می گیرند که این برخوردها و آزارهای جنسی از سوی جوانان سفیدپوست برای آنان عادی شده و تصور می کنند که زنان مسلمان مجاز به گزارش جنایات توسط مردان نیستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8