جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ |۲۷ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 6, 2021
سید محمد سعیدی

حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: عطر جمهوری اسلامی منطقه را گرفته و مظلومان کشورها درحال خارج شدن از زیر پرچم ظلم هستند، برخی حرکت‌ها در کشورهایی همانند یمن و بحرین برای این است که مردم می‌خواهند از ظلم صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و مرتجعین منطقه بیرون بیایند این اراده خروج از ظلمت به سمت نور هزینه دارد و این هزینه در حال پرداخت شدن است.

به گزارش  خبرگزاری حوزه،  آیت‌الله سیدمحمد سعیدی صبح امروز با حضور در حسینیه مرکز آموزش افسری و تربیت پاسداری علویون در میان جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی با بیان اینکه به برکت مجالس اهل‌بیت(ع) از هدایت‌ها و پیام‌های این بزرگواران بهره‌مند می‌شویم، اظهار کرد: ما در شادی و غم باید زندگی خود را منطبق با زندگی اهل‌بیت(ع) قرار دهیم تا بتوانیم با عمل خود تبعیت‌کننده از فرمان این بزرگواران باشیم.

وی از قرآن کریم به‌عنوان کتاب هدایت‌گر نام برد و اضافه کرد: تقواست که انسان را به سمت قرآن کریم هدایت می‌کند و این کتاب الهی برای افرادی که دارای تقوا باشند کاربرد دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با تاکید بر اینکه تقوا رشته‌ای متصل‌کننده میان اعمال بندگان خداست، خاطرنشان کرد: آفت‌ها و آسیب‌های فراوانی عنصر تقوا را تهدید می‌کند که ما باید مراقب آن‌ها باشیم؛ اگر تقوا در میان اعمال ما باشد همه اعمال ما دارای یک سبک و نظم دینی است و در این صورت همه اعمال انسان متقی عبادت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه انسان بدون تقوا مسلمان نمی‌شود، یادآور شد: تقوا یک جریان روبه‌رشد است که انسان قبل از مسلمان شدن باید به حداقل تقوا که آماده پذیرش حق بودن است برسد.

امام‌جمعه قم با توجه به درخواست پاسداران برای آشنایی بیشتر با شهید آیت‌الله سعیدی عنوان کرد: این شخصیت به جوانان اعتماد و علاقه داشت؛ شهید سعیدی در مشهد متولد و دروس ابتدایی را در این شهر خواند تا اینکه در زمان آیت‌الله بروجردی به قم آمد و بعد در خدمت شخصیت‌هایی همانند امام بود.

وی ادامه داد: شهید آیت‌الله سعیدی در وصیتنامه خود مطرح کردند که هر فرد به جای اینکه فاتحه‌ای برای بنده بخواند یک مسئله شرعی را فراگرفته و به آن عمل کند، این نشان می‌دهد که رسالت اصلی یک عالم این است که جوانان را با احکام الهی آشنا کند.

آیت الله سعیدی افزود: فردی از امام رضا علیه‌السلام می‌شنود که می‌فرمایند خداوند رحمت کند هر فردی را که امر ما را احیا کند، از ایشان سئوال می‌کنند که چگونه باید امر شما را احیا کنیم و از امام این پاسخ را دریافت می‌کند «معارف ما را بیاموزید و به دیگران آموزش دهید چراکه اگر مردم محاسن کلام ما را بفهمند و بشنوند از ما تبعیت می‌کنند».

وی تصریح کرد: در آیه ۲۵۷ سوره بقره آورده شده است که سرپرستی انسان به دست خداوند متعال است اما شکل اجرای این ولایت از نوع راهبردی است، ولایت امری شعاری و به دور از عمل نیست و فرد ولایت‌مدار در اخلاق و اعمال خود ولایت‌مداری را به اثبات می‌رساند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با بیان اینکه ولایت خداوند متعال انسان را از تاریکی‌ها بیرون می‌برد، عنوان کرد: به برکت ولایت‌مداری اعتقادات، رفتار و اخلاق انسان خوب می‌شود و پرونده سیاه گذشته فرد نیز به نورانیت تبدیل می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه رسالت ولایت فقیه هدایت مردم از تاریکی‌ها به سمت نور است، گفت: عطر جمهوری اسلامی منطقه را گرفته و مظلومان کشورها درحال خارج شدن از زیر پرچم ظلم هستند، برخی حرکت‌ها در کشورهایی همانند یمن و بحرین برای این است که مردم می‌خواهند از ظلم صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و مرتجعین منطقه بیرون بیایند این اراده خروج از ظلمت به سمت نور هزینه دارد و این هزینه درحال پرداخت شدن است.

آیت الله سعیدی تصریح کرد: همانطور که امت حضرت موسی(ع) با فرعون بیرونی مبارزه کردند باید با فرعون درونی خود نیز مبارزه می‌کردند، اگر فردی از درون به تهذیب نفس بپردازد اما در برون انقلابی نباشد یا اینکه اهل جهاد باشد اما در درون جهاد اکبر را نداشته باشد به نتیجه نخواهد رسید.

انتهای پیام// 15/ 313

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8