جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ | May 29, 2020
مراسم آغاز سالتحصیلی جدید حوزه های علمیه خواهران در اصفهان

حوزه/ مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: اگر کلید توسعه و پیشرفت کشور رو دانش و دانایی در نظر بگیریم، بخش عظیمی از آن توسعه و پیشرفت به دست زنان رقم می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالکریم بهجت پور پیش ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سیدعلی اصغر حسینی امام جمعه یاسوج با بیان اینکه مردم کهگیلویه و بویراحمد، مردم روزگار سخت‌ هستند گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و از سرمایه‌های کشور است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کهگیلویه و بویراحمد افزود: اعتقاد دارم که حوزه‌های علمیه خواهران وظیفه بسیار سنگینی برعهده دارند و بانوان طلبه باید تلاش کنند تا تمایل زنان به آگاهی و دانش افزایش پیدا کند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: اگر کلید توسعه و پیشرفت کشور رو دانش و دانایی در نظر بگیریم، بخش عظیمی از آن توسعه  و پیشرفت به دست زنان رقم می‌خورد.

حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور با اشاره به لزوم جلوگیری از ایجاد توسعه آسیب‌زا تصریح کرد: باید برای کاهش و جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه باید همراه با تدین باشد ادامه داد: بدون تردید توسعه بدون توجه به دین و معارف اسلامی، موجب لطمه و ضررهای زیادی می‌شود بنابراین باید توسعه همراه با تدین شکل بگیرد.

استاد برجسته حوزه‌های علمیه  با تاکید بر ضرورت توسعه و پیشرفت در عرصه‌های مختلف عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۶۰۰ طلبه خواهر در در استان کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل هستد و ما آمادگی داریم که صورت فراهم شدن شرایط و زمینه‌های لازم، مدارس سطح ۳ و سطح ۴ نیز در این استان راه‌اندازی کنیم.

وی گفت: تلاش ما بر این است که مدارس علمیه خواهران هر استان‌ را با ظرفیت‌های موجود در همان استان اداره بکنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۷ هزار استاد در حوزه‌های علمیه خواهران به تدریس مشغول هستند که حدود ۶ هزار نفر از این استادان، از فارغ‌التحصیلان حوزه‌های علمیه خواهران هستند.

حجت الاسلام و المسلمین بهجت‌پور با تاکید بر اهمیت معنویت و اخلاق در حوزه‌های علمیه خواهران گفت: بسیاری از موضوعات از جمله مسائل مربوط به زنان باید توسط خود بانوان مطرح شود تا تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.

مفسر برجسته قرآن کریم اظهار کرد: اعتقاد ما بر این است که بانوان طلبه باید فرصت‌های لازم را برای حضور در مساجد، حسینیه ها، مجالس دینی و برخی از مدارس و دانشگاه ها داشته باشند چراکه می‌توانند تاثیرات بسیاری زیادی داشته باشند.

وی در پایان با تأکید بر ضرورت توجه به نقش مهم خواهران طلبه در جامعه عنوان کرد:باید شرایطی فراهم شود تا از ظرفیت عظیم حوزه‌های علمیه خواهران و خواهران طلبه در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده شود.

۳۱۳/۶۱

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =