شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 8, 2020
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم

حوزه/ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم گفت: به مناسبت بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران دوشنبه 20 آبان ماه نشست کتابخوان ویژه فرهیختگان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام جباری با بیان این مطلب که به مناسبت بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران  نشست کتاب خوان ویژه فرهیختگان برگزار می‌شود، اظهار داشت: این نشست با حضور و مشارکت برخی از اساتید، هنرمندان و مسئولان استانی و ... برگزار می شود که فرصت خوبی را برای تشویق و ترغیب مردم به سمت مطالعه از سوی فرهیختگان فراهم می کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم بیان کرد: بزرگداشت روز علامه طباطبایی که به نام روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نام گذاری شده است اشاره به اهمیت تاثیر کتاب و خواندن بر هویت ملی و علمی ما دارد که تثبیت‌کننده فعالیت‌های آگاهانه هر دولت و ملتی به شمار می رود.

وی گفت: هدف این نشست؛ علاوه بر تاکید بر نقش مطالعه بر کیفیت و کمیت امور، بیانگر این مطلب است که ترویج کتاب و کتابخوانی وظیفه همگانی است و تنها بر عهده یک نهاد و سازمان خاصی نیست. اما کتابخانه ها با توجه به ماهیت کاری خود این ظرفیت و خدمات را برای عموم مردم فراهم کرده است.

حجت الاسلام جباری افزود: نشست کتابخوان فرهیختگان و ورود مدیران استان، نشان از احساس تکلیف و دغدغه در این حوزه است؛ چراکه بیشتر آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های اخلاقی از ناآگاهی و عدم مطالعه است. وی بزرگداشت علامه طباطبایی و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را فرصتی مناسب برای «پیمانی دوباره با کتاب و هم نشینی با یار مهربان" عنوان کرد و افزود:  امسال نیز طبق هر سال این برنامه های متنوعی توسط اداره کل کتابخانه ها و کتابخانه های عمومی استان قم برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم در پایان گفت: دوشنبه(20 آبان ماه) ساعت 15تا16:30در اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم واقع در خیابان ساحلی(شهیدلواسانی) نشست کتابخوان فرهیختگان برگزار می‌شود و از تمامی مسئولان و اهالی فرهنگ و اصحاب قلم، دعوت می‌شود در این برنامه حضور پیدا کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8