سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 9, 2021
داخل اسرائیل

حوزه/ این قسمت از برنامه «داخل اسرائیل» (Dentro de Israel) شبکه هیسپان تی وی به موضوع فرارمغزها و مهاجرت افراد تحصیل کرده از مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی، به عنوان یکی از مظاهر فروپاشی درونی این رژیم می پردازد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»  برنامه «داخل اسرائیل» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی به موضوعات حقیقی مربوط به نابودی درونی اسرائیل می پردازد و در این قسمت مهاجرت افراد تحصیل کرده و دارای مهارت از اسرائیل را مورد بررسی قرار داده است.

تحصیلکرده ترین اشخاص اسرائیلی و افراد با مهارت های مهم در حال کوچ به خارج از مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی هستند. این پدیده به عنوان فرار مغزها شناخته می شود. فرار مغزها به معنای مهاجرت افراد با مهارت های بالا از مکان خاصی است و اگر این اتفاق در اسرائیل ادامه پیدا کند تبعات جبران ناپذیری برای رژیم صهیونیستی در پی خواهد داشت.

گزارش جدیدی که توسط مؤسسه تحقیقات اقتصادی اجتماعی شورا منتشر شد، نشانگر اوج گیری پدیده فرار مغزها در اسرائیل است. این گزارش با عنوان «رها کردن سرزمین موعود: نگاهی به چالش مهاجرت اسرائیل» عنوان می کند که تحصیل کرده ترین جمعیت اسرائیل با سرعتی روبه رو رشد در حال مهاجرت هستند که این امر باید مقامات اسرائیل ا به شدت نگران کند. این گزارش مهم ترین عامل مهاجرت افراد از اسرائیل را سیاست های رژیم صهیونیستی می داند.

«داخل اسرائیل» به تهیه‎کنندگی حسین الشیماری و محصول پرس تی وی، با زبانگردانی اسپانیایی، چهارشنبه ساعت ۴:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه هیسپان تی وی پخش می‎شود. زمان تکرار این برنامه پنجشنبه ساعت ۱۰:۳۰ و جمعه ساعت ۱۳:۳۰ است.

313/60

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8