یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 7, 2020
کد خبر: 871608
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
گاه نقد

حوزه/ ماهنامه «گاه نقد» با محوریت نقد کتاب در موضوعات گوناگون به ‌زودی منتشر می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در روزگاری که نیاز بسیاری به نقد کارشناسی کتاب در حوزه‌های مختلف احساس می‌شود، گاه نقد قرار است با پشتوانه سامانه کارشناسی مجمع ناشران انقلاب اسلامی و تشکیل کارگروه برای حوزه‌های گوناگون کتاب، به نقد آثار مکتوب و واکاوی تازه‌های نشر ایران بپردازد.

حوزه‌هایی همچون ادبیات داستانی، تاریخ، علوم اجتماعی، فلسفه، کودک و نوجوان، زبان فارسی و درست‌نویسی، روان‌شناسی و دین از جمله موضوعات کلان هستند که هریک از شماره‌های این مجله به یک سوژه ذیل این موضوعات اختصاص خواهد یافت و به علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی عرضه خواهد شد.

«گاه نقد» به ‌عنوان ویژه‌نامه نقد کتاب مجله «شیرازه کتاب» به ‌طور مستقل منتشر می‌شود و موضوعات آن در سامانه کارشناسی کتاب مجمع ناشران انقلاب اسلامی با بررسی آثار و اقتضائات روز کتاب و نشر انتخاب و به سفارش تحریریه تولید خواهند شد.

هر کدام از این پرونده‌ها به ‌طور مشخص، با مسأله و موضوع خاص و به ‌طور هدفمند تدوین شده‌اند و افزون بر معرفی تازه‌های نشر، پرونده‌های ویژه‌ و مصاحبه و نقد کتاب را هم شامل می‌شوند و مخاطب را با گسترۀ متنوعی از محتواهای علمی و تخصصی در حوزه کتاب آشنا می‌کنند.

نخستین شماره ماهنامه «گاهِ نقد» با موضوع «زبان فارسی و درست‌نویسی» به سردبیری محسن ملاباشی از آبان ۱۳۹۸ منتشر و در باجه‌های فروش روزنامه و کتاب‌فروشی‌های منتخب توزیع و روانه بازار می‌شود.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =