جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ | Sep 25, 2020
شیعیان اسماعیلی در اوگاندا اردوهای بهداشتی راه اندازی می کنند

حوزه/ در یک اردوی بهداشتی و بینایی سنجی که توسط داوطلبان جامعه شیعیان اسماعیلی در شهر لیره اوگاندا برگزار شد، بیش از 400 نفر از جمله زنان و کودکان ویزیت شده و تحت معاینه بهداشتی و درمانی قرار گرفتند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از monitor، جامعه شیعیان اسماعیلی در کشور آفریقایی اوگاندا با برپایی یک اردوگاه بین المللی بهداشت و بینائی، به بیش از 400 نفر از جمله زنان و کودکان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه دادند.

 این اردوگاه شنبه گذشته در یک دبستان و مهدکودک در شهر لیره، در منقطه شمالی اوگاندا برپا شد.

میناز جمال ، رئیس شورای ملی آقاخان در اوگاندا ، گفت:  ما به طور مرتب از طریق چنین اردوهایی کمک رسانی می کنیم و تا حد توانمان سعی داریم تغییر ایجاد کنیم.

ایده این است که اردوها را در محیطی سرشار از دلسوزی و مراقبت برپا کنیم. بینایی سنجی انجام می دهیم و پزشکان واجد شرایط میتوانند کودکان و والدین آن ها را معاینه کنند.

جمال همچنین گفت که در این جلسات  اعضای جامعه را در مورد فواید رشد زودرس در کودکان راهنمایی کرده و آموزش های لازم از طریق بنیاد برنامه مدرسه اوایل کودکی داده می شوند.

وی افزود:  ما می توانیم این شرایط را با سخاوت همکارانمان و داوطلبان خیر که مراقب امور بهداشتی و ارتباطی هستند ، اداره کنیم.

گفتنی است چندین سال است که این انجمن ارودهای رایگان پزشکی برگزار می کند.

هدف آن ها آموزش و همچنین افزایش آگاهی در مورد سلامتی مردم است.

اردوگاه های مشابهی در کامپالا  و سال گذشته در کیبولی برگزار شده است تا همزمان با روز جهانی بهداشت باشد.

از جمله درمان های ارائه شده در اردوگاه لیر ، داروهای آلرژی و عفونت ها بود.

خانم گلزار هیرانی ، سرپرست هیئت بهداشت و درمان آقاخان ، گفت:  غربالگری بیماریهای غیر واگیردار بسیار حیاتی است زیرا وقتی این افراد زودهنگام درمان نشوند ، قربانیان دچار عوارض می شوند و با مداخله به موقع، این بیماری ها قابل درمان هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8