چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 21, 2021
سخنرانی آیت الله اراکی در همایش مجتهد شهید در قم

حوزه/ عضو خبرگان رهبری گفت: قیام به موقع و اطاعت از رهبری نتیجه بصیرت اهل ایمان است و امروزه که در قلب آفریقا با اینکه هزاران هزار کیلومتر دورتر از مراکز اصلی نشر معارف اسلام است، شخصی مثل علامه زکزاکی قیام می کند، نشانه ها و امتیازات عصر کنونی است.

به گزارش خبرگزاری حوزه آیت الله محسن اراکی امشب (پنجشنبه، 5 دی ماه) در مراسم بزرگداشت علامه زکراکی و حادثه کشتار زاریا در شبستان امام خمینی(ره) طی سخنانی اظهار داشت: امروزه در شرایطی هستیم که تقابل جببه طاغوت با جبهه ایمان نسبت به گذشته حساس تر و گسترده تر شده است.

وی افزود: تقابل این دو جبهه در تمام ابعاد زندگی بشر وجود داشته و مستکبران عالم با انبیاء الهی همواره در تقابل بوده اند.

آیت الله اراکی تاکید کرد: مستکبران عالم دست به نابودی انسان ها زده و جنایت و کشتار کرده اند که این جنایت ها هنوز هم ادامه دارد، اما عصر کنونی چند امتیاز ویژه نسبت به دوران گذشته تاریخ دارد.

وی خاطر نشان کرد: این تقابل در عصر کنونی جهانی شده و جبهه طاغوت هم یکی شده و جبهه ایمان نیز فشرده تر شده است؛ نیروهای اعتقادی و قدرت بر ثبات و استقامت جبهه ایمان مضاعف شده است.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: جبهه طاغوت در گذشته با تهدید و کشتار و فشار های مختلف می توانست جبهه ایمان را به انزوا و شکست بکشاند، اما امروزه در مقابل جبهه ایمان شکست خورده است.

آیت الله اراکی افزود: جبهه ایمان نسبت به گذشته مستحکم و گسترده تر شده است و به جبهه پایدار مقاومت تبدیل شده است.

وی در ادامه گفت: جبهه مقاومت سراسر جهان را به صورت مخفی و آشکار فرا گرفته است و از یک رهبری مقاوم، شجاع و مقتدر برخوردار است.

سخنران گرامیداشت مراسم علامه زکزاکی تاکید کرد: جبهه طاغوت دیگر نمی تواند مثل گذشته با کشتار، شکنجه، تهدید، فریب و… جبهه مقاومت را به زانو در بیاورد و این امتیاز اول جبهه مقاومت در عصر کنونی است.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امتیاز دیگر جبهه مقاومت، داشتن بصیرت در مقابل دشمنان است و امروزه جبهه طاغوت نمی تواند با ابهام آفرینی و فتنه انگیزی در میان اهل ایمان مشکل درست نماید.

وی یادآور شد: قیام به موقع و اطاعت از رهبری نتیجه بصیرت اهل ایمان است و امروزه که در قلب آفریقا با اینکه هزاران هزار کیلومتر دورتر از مراکز اصلی نشر معارف اسلام است، شخصی مثل علامه زکزاکی قیام می کند، نشانه ها و امتیازات عصر کنونی است.

آیت الله اراکی افزود: علامه زکزاکی با تمام فشارهایی که علیه ایشان وجود داشت، یک قدم از مواضع اعتقادی و انقلابی خود عقب نشینی نکردند و هرچند فرزندانش در این راه به شهادت رسیدند، اما همچنان مقاومت نمودند.

وی تاکید کرد: این اندازه صبر و استقامت و ایثار در جبهه ایمان از پدیده های نوظهور عصر کنونی است که در گذشته به صورت محدود وجود داشته است.
عضو خبرنگان رهبری افزود: جبهه مقاومت به مقاومت جمعی مبدل گشته و امتیاز سوم هم این است که جبهه ایمان از طاغوت ترس و واهمه نداشته و استقامت و شجاعت دارد.

آیت الله اراکی خاطر نشان کرد: جبهه طاغوت در نیجریه قصد ترساندن انقلابیون و اهل مقاومت را داشت، اما شکست خورد و نتوانست اهداف شوم خود را به سرانجام برساند.
وی افزود: دشمنان همواره علیه جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب توطئه می کنند، اما بعد از هر توطئه ای چهره منافقین آشکار می شود و جبهه مقاومت نیز خالص تر و مقاوم تر می شود.
انتهای پیام// 15/ 313

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8