پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ | Oct 1, 2020
امام جمعه فردوس

حوزه/ امام جمعه فردوس، سپاه را پشتوانه مستحکم مملکت خواند و گفت: مردم ایران اسلامی خوشحالند که فرماندهان سپاه شان با شهامت و مسئولیت پذیر هستند و اجازه نمیدهند استکبار و عناصر آن این نهاد انقلابی را زیر سوال ببرد.

حجت الاسلام محمدرضا بابایی ماهانی، امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه از بیرجند، ضمن تسلیت سانحه هواپیمایی اکراین، اظهارکرد: ۴۱ سال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی را به نظام خصوصا در دوران دفاع مقدس ارائه کرده است و یک خطای غیرعمدی نمی‌تواند سبب نادیده گرفتن خدمات چندین ساله این نهاد انقلابی شود.

وی افزود: مصاحبه خانواده‌های شهدای سانحه هواپیمای اکراین بر این دلالت دارد که در عین حال که از غم فرزندان خود متاثر هستیم، اجازه نمی‌دهیم استکبار سپاه را زیرسوال ببرد.

امام جمعه فردوس ادامه‌داد: ما خوشحالیم فرماندهان سپاه، با شهامت، مسئولیت را می‌پذیرند، در حالی‌که حوادث بسیاری از جمله گرانی بنزین و اغتشاشات در کشور اتفاق افتاد اما کسی حاضر نشد از ملت عذرخواهی کند.

حجت الاسلام بابایی ماهانی بیان‌کرد: فرماندهان عزیز و سرافراز سپاه از جمله سردار سلامی و حاجی‌زاده مسئولیت پذیر هستند، عذرخواهی کردند و برای خود آرزوی مرگ کردند که این نشان‌دهنده این است که سپاه نسبت به مردم و نظام دلسوز است.

وی ضمن تاکید بر این‌که نباید کوچکترین اهانتی به سپاه شود، یادآورشد: کشورهای مختلف اروپا از جمله انگلیس به‌دنبال سوء استفاده از این گونه فضاها هستند؛ همان‌طور که سفیر انگلیس در مقابل دانشگاه حضور یافت و اغتشاشات را هدایت می‌کند.

امام جمعه فردوس تصریح‌کرد: ما مجدانه از دولت می‌خواهیم این سفیر بی ادب را از کشور خارج و جاسوس خانه استکبار را در ایران تعطیل کند و باید برخورد قاطع با این سفیر صورت بگیرد.

حجت الاسلام بابایی ماهانی بیان‌کرد: مردم به این نتیجه رسیدند سپاه مدافع امنیت و مردم است و هرگز حاضر نمی‌شوند خدمات چندین ساله سپاه را زیرپا بگذارند و به خاطر یک حادثه غیرعمدی سپاه را مورد تعرض قرار بدهند.

وی افزود: این حادثه نباید در کشور التهاب ایجاد کند و امنیت و آرامش بعد از شهادت سردار سلیمانی که وحدتی همه جانبه در کشور ایجاد کرد خدشه‌دار کند.

امام جمعه فردوس ضمن تاکید بر این‌که بیگانگان و معاندین می‌خواهند در کشور آشوب ایجاد کنند، گفت: ما سرباز ولایت هستیم؛ خانواده‌هایی که فرزندان‌شان را در این حادثه از دست دادند نمی‌خواهند کوچکترین جسارتی به نظام شود و ما نباید کاسه داغ‌تر از آش باشیم.

حجت الاسلام بابایی ماهانی ضمن تاکید بر این‌که ما باید از نظام و سپاه حمایت کنیم و این فرمایش امام راحل که "اگر سپاه نبود کشور نبود" را سرلوحه قرار بدهیم و اگر بعد شهادت سردار سلیمانی، سپاه سرافراز پاسخ نداده بودند، عین‌الاسد به عین‌الجسد تبدیل نشده نبود و ما سرنوشتی چون عراق، سوریه و یمن داشتیم.

وی یادآورشد: از برادران سپاهی تشکر می‌کنیم و سپاسگزاریم که جواب دندان شکنی به دشمن اصلی ما آمریکا دادند.

امام جمعه فردوس اظهارکرد: بسیاری از کشورها از جمله در اکراین یک هواپیمایی دچار سانحه شد و بعد از مدتی وجود خطای انسانی آشکار شد و از این اتفاقات در گوشه و کنار دنیا افتاده است.

حجت الاسلام بابایی ماهانی گفت: برخی از افراد می خواهند مزدور آمریکا باشند، اما ما سرباز ولایت هستیم و هرگز به خواست دشمن کمک نمی کنیم و پشتیبانی خود را از نظام و ولایت خواهیم داشت.

وی تاکیدکرد: مردم شریف بدانند سپاه پشتوانه محکمی برای نظام است و از پشتیبانی نیروهای خدوم سپاه فروگذار نکنند.

انتهای پیام/ ۲۵

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8