چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ |۲ رجب ۱۴۴۱ | Feb 26, 2020
آیین رونمایی از کتاب تسبیح وصال

حوزه/ کتاب «تسبیح وصال» به قلم علیرضا کاشانی با موضوع دانش آموز شهید محمدرضا طحانی قزاآنی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه کتاب «تسبیح وصال» نگاشته علیرضا کاشانی که درباره دانش آموز با اخلاص، شهید محمدرضا طحانی قزاآنی نوشته شده است، منتشر شد.

بر اساس این گزارش، نویسنده در این اثر کوشیده است تا آنچه در دیدار ایشان با خانواده شهید پس از گذشت ۳۲ سال رخ داده است به قلم در آورد.

خدای متعال تنها دو فرزند یکی پسر و دیگری دختر به این خانواده عطا نموده است. محمدرضا که در میان هم کلاسی‌ها و رفقایش به پاکی شهرت داشت با وساطت معلم خویش توفیق حضور در جبهه را می‌یابد و در این مسیر به درجه رفیع شهادت نایل می‌گردد.

در بخشی از این کتاب آمده است: «محمدرضا پس از گذشت ۱۶ روز از اعزام به جبهه در عملیات کربلای پنج به شهادت می‌رسد و پس از ۳۴ روز پیکر مطهر ایشان ـ که در تیررس دشمن بعثی قرار داشت ـ به عقب بازمی‌گردد و این دقیقا همان ۵۰ روزی است که به مادرش گفته بود، سراغی از ایشان نگیرند. »

این کتاب در ۴۰ صفحه جیبی و با قیمت شش هزار تومان از سوی انتشارات نجم الهدی در قم منتشر شده است.

گفتنی است: مراسم رونمایی از این کتاب با حضور سردار اشتری، خانواده معظم شهید و جمعی از فرماندهان و ایثارگران دفاع مقدس در روز جمعه ۱۸/۱۱/۹۸ همزمان با پنجاهمین سالروز تولد محمدرضا در جوار مزار این شهید عزیز در گلزار شهدای دارالسلام کاشان برگزار گردید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =