دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ |۱۲ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 6, 2020
کتاب

حوزه/ کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات؛ عرفان عملی» به قلم حجت الاسلام حسن رمضانی عضو هیأت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، در معرفی این کتاب آمده است: در مقام بیان خاستگاه عرفان اسلامی می‌توان بر دو امر تکیه و تأکید کرد: نخست، فطرت و نوع خلقت انسان‌هاست که ایجاب می‌کند هر انسانی بتواند به اندازه قابلیّت و تلاشش، ذوقیّات و کمالات عرفانی را تجربه نماید و در خود شکوفا سازد؛ دوم، فرهنگ غنی و تعالیم ناب اسلام، قرآن و روایات اهل بیت(ع) است که مطمئن‌ترین بستر و نیز بهترین عامل برای رشد و به قعلیّت رسیدن قابلیّت‌های انسانی و بهترین شیوه و مصون‌ترین راه برای رسیدن به سرمنزل مقصود است.

به گفته مؤلف این اثر، تحقیق پیش رو با عنوان «عرفان عملی در آینه قرآن و روایات» سعی دارد اسلامی و قرآنی بودن این میراث گرانقدر را روشن سازد و ابرهای تیره و تار بدبینی‌ها و سوءتفاهم‌ها را بزداید و بدین گونه راه را برای کمال‌جویان و حق‌طلبان هموار کند و موانع را از سر راه آنان بردارد.

کتاب «عرفان در آیینه قرآن و روایات: عرفان عملی»  در ۳۷۶ صفحه و با قیمت ۶۰ هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وارد بازار نشر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =