سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ | Jan 19, 2021
کد خبر: 888592
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
image-20200229143208-4.png

حوزه/ دشمن، زمانی با خدشه و التهاب در معیشت، "امنیت" را هدف قرار داد و اکنون با هدف خدشه در "سلامت" به امنیت عمومی و اجتماعی ،حمله کرده است. مغلوب جنگ شناختی دشمن نشویم.

به گزارش خبرگزاری حوزه، وقتی می گوییم کرونا یک جنگ_روانی تمام عیار و رسانه ای علیه جمهوری اسلامی است، از چه حرف می زنیم؟

کسی از آمار امارات، عربستان، اسرائیل، آمریکا، انگلیس... اطلاع دقیق ندارد؛ اما در رسانه های نیابتی جمهوری اسلامی که روزانه و سر ساعت مشخصی آمار ابتلا، فوتی و ترخیص را اعلام می کند، باید پنهان کار و دروغگو وانمود شود.

هر روز ده ها بیمار کرونا در ایران بهبود یافته ترخیص می شوند؛ ولی بی بی سی فقط آمار قربانیان را تکرار می کند.

خدمات بیمارستان ها روزانه رو به افزایش است و شهرها مدام در حال ضدعفونی و توزیع اقلام بهداشتی روزافزون؛ اما مردم فقط باید اخبار قحطی روزهای اول را بشنوند.

براساس اخبار رسیده و طبق آمار رسمی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه  فقط  در دی ماه که اوج شیوع کرونا بوده بیش از ۲۲هزار چینی وارد ترکیه شدند؛ این در حالی است باید اسم طلاب جامعه المصطفی به عنوان عاملان شیوع کرونا در منطقه مطرح شده حتی مسئولان کشور ترکیه پا را از این فراتر گذاشته و از ورود طلاب ترک تبار ساکن قم به کشورشان جلوگیری کرده و حاضر به پذیرششان نیست؛ آن وقت جمهوری اسلامی که مسئولان و پزشکانش از روز اول در کنار مردم قرار گرفته و حتی قربانی می دهند، باید ضد مردم معرفی شود.

جبهه رسانه ای از سویی فشار روانی را علیه ایران روز به روز افزایش می دهد، رسانه بی بی سی نماز  جمعه عراق را به جای نماز جمعه قم به مردم  قالب می کنند تا به مردم بفهمانند روحانیون پشت شیشه نماز جمعه را ارائه می کنند و مردم در وسط ویروس کرونا قرار دارند ولی این روزها همه شاهد هستند که وضعیت سانفرانسیسکو قرمز شده و شیوع کرونا در بین بی خانمان های آمریکایی سرعت عجیبی پیدا کرده و ترامپ می گوید اوضاع تحت کنترل است.

بزرگترین دروغی که درباره "کرونا" به مردم ایران، چین و جهان گفته‌اند!

# زینب بهرامی- دانشجوی بخش اپیدمیولوژی مهندسی محیط زیست و سلامت دانشگاه کیوتوی ژاپن: در توییتری با عنوان  "من پزشک نیستم؛ نوشته است

 رشته‌ام اپیدمیولوژی، علم آمار و تحلیل داده‌های وضعیت سلامت و بیماری در یک جامعه و جهان، به‌خصوص بیماری‌های همه‌گیر و شایع است؛ پس من اطلاعات پزشکی در مورد ماهیت و عملکرد کرونا ندارم اما می‌خواهم از دریچه رشته خودم در موردش صحبت کنم.

البته برای این یادداشت، مشورت کاملی با یک پزشک متخصص کردم که این روزها بیمارستانش میزبان افراد مشکوک به کرونا و بیماری‌های ویروسی است همچنین گزارش‌های دکتر تاکایاما را خواندم که به‌عنوان پزشک داوطلب به کشتی تفریحی پر از افراد آلوده به کرونا رفته است.

دانشگاه ما همکاری نزدیکی با سازمان CDC آمریکا (مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها) دارد؛ این سازمان تقریباً مادر علم اپیدمیولوژی و تهیه‌کننده مفاد درسی و تحقیقاتی رشته سلامت عمومی است و من اطلاعات یادداشت را از وب‌سایت این سازمان می‌گذارم.

طی حدود ۲ ماهی که ویروس کرونا مطرح شده، شهر بزرگ ووهان قرنطینه شده و طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، چند ده‌هزار نفر به این ویروس آلوده شده‌اند اما تعداد کشته‌ها در کشور یک میلیارد و نیمی چین، کمتر از ۲۵۰۰ نفر و در سراسر جهان، بسیار بسیار پایین است. (دکتر توموکی گفت تعداد زیادی از فوتی‌های چینی به‌خاطر ضعف نبوده است بلکه استرس و وحشت بسیار بالا سیستم ایمنی بدن افراد را از کار انداخته بود!) البته بسیاری از کشورها از جمله ژاپن، سعی می‌کنند به‌خاطر حفظ منافع اقتصادی، آمار و اطلاعات دقیق به افکار عمومی ندهند.

پس طبق گزارش CDC و WHO چنین ویروس کشنده و پرسروصدایی در بالاترین آمار، در کل چین و جهان، کمتر از ۲ هزار کشته داشته است، تا اینجا را قبول دارید؟

حالا برویم سراغ آنفلوآنزا؛ به‌نظر شما ویروس آنفلوآنزا فقط در سه ماه اخیر، در کشور آمریکا چند کشته داشته؟ صد نفر؟ هزار نفر؟ پنج‌هزار نفر؟ خیر!

طبق گزارش CDC آمریکا در چند ماه اخیر، فقط و فقط در کشور ۳۳۰ میلیونی آمریکا، چند ده‌ میلیون مبتلا و بین ۱۲ تا ۱۶ هزار مرگ به‌دلیل ابتلا به آنفلوآنزا ثبت شده است!

می‌دانستید کشته‌های آنفلوآنزا از هر طیف سنی هستند اما کشته‌های کرونا، طبق گزارش دکتر تاکایاما، فقط یک‌ درصد از افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای را شامل می‌شود؟

می‌دانستید احتمال ابتلای شما به آنفلوآنزا و خدای‌نکرده مرگ، با تماس با یک آمریکایی، در مقایسه با ابتلا به کرونا و تماس با یک چینی یا هر فرد آلوده، چند ده‌ برابر است؟

اما با وجود این، آیا پروازهای آمریکا محدود شدند؟ آیا آمریکا قرنطینه شده است؟ آیا کسی جرأت اعتراض به این وضعیت را دارد؟!

به‌گفته دکتر توموکی(همکارم)، رسانه‌های دنیا حواس مردم را به کرونا منعطف کردند و مردم خطر بزرگتر و جدی‌تر آنفلوآنزا را به‌کلی فراموش کردند!

آیا می‌دانستید اقتصاد چین آن‌قدر بزرگ و قوی است که اگر زمین بخورد، علاوه بر باز شدن راه برای غرب، بسیاری از اقتصادهای آسیا، از جمله همین ژاپن را به ورشکستگی و نابودی می‌کشاند؟ مردم و دولت ژاپن تازه متوجه خطر شده‌اند و سعی می‌کنند هیجان کاذب کرونا را کنترل کنند، گرچه خیلی دیر است؛ آمار توریست‌های چینی در تمام دنیا و ژاپن، سقوط کرده است و این یعنی زنگ خطر جدی؛ بازی‌های المپیک برای ژاپن، به‌دلیل نبود چین، پر از خسارت و ضرر خواهد بود.

اما علت مرگ‌ومیر آنفلوآنزا در آمریکا چیست؟ مگر این بیماری دارو ندارد؟ دارد! اما چون آمریکا یکی از بدترین سیستم‌های خدمات پزشکی و بیمه‌ای در جهان را دارد و هزینه‌هایی مثل استفاده از آمبولانس آن‌قدر قیمت وحشتناکی دارد که گاهی برای خانواده‌ها، مرگ عزیزان، راحت‌تر از استفاده از آمبولانس و خدمات بیمارستانی است!

آمار CDC آمریکا را دوباره نگاه کنید! و وعده‌های کاندیداهای آمریکایی برای ارائه خدمات پزشکی و «بیمه برای همه»(!) در صورتی که در چین کمونیستی، تمام مردم بدون استثنا تحت پوشش بیمه هستند! قویاً اعتقاد دارم کشور چین و کلاً مردم دنیا در بحث بیماری کرونا، دچار یک بازی سیاسی ــ اقتصادی بسیار کثیف آمریکا شده‌اند

کار رسانه های بیگانه برای فشار علیه ایرانه به جای رسیده با این که سازمان صنایع دفاعی خط تولید مایع ضدعفونی‌کننده راه‌اندازی کرده و روزانه، ۲۰ هزار لیتر مایع ضدعفونی‌کننده و ده ها هزار ماسک تولید و در اختیار مردم قرار می دهد؛ اما فقط اخبار قحطی و احتکار و افزایش چند برابری قیمت به گوش مردم برسد.

این مسئله زمانی جالب تر می شود که در چنین شرایط حساسی عربستان کنسرت بین المللی را برگزار می کند و حتی اسپانیا جشن پرتقال را حاضر نشده تعطیل کند. ولی همه دنیا باید تصاویر حرم های مطهر در قم و  مشهد را به عنوان عامل انتشار و گسترش ویروس نمایش دهند.

امیرعبداللهیان با زدن توییتری نوشته است: شاید کرونا جنگ بیولوژیک آمریکا علیه رقبایش باشد

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل: شاید سالها بعد روشن و افشا شود کرونا ویروس جنگ بیولوژیک کاخ سفید علیه رقبای بزرگ جهانی آمریکا (چین و روسیه) بوده که علاوه بر بخش‌هایی از جهان به مردم آمریکا هم سرایت کرد.

قربان اسلامی نژاد

313/40

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8