دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
لاریجانی

حوزه/ رئیس مجلس شورای اسلامی از دولت هند خواست تا از تمامی ظرفیت‌ها، برای پایان دادن به حوادث اخیر و حل و فصل تنش‌ها به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، علی لاریجانی حوادث و تنش‌های اخیر در هند را با روح فرهنگ و تمدن دیرین این کشور ناسازگار خواند و از دولت هند خواست تا از تمامی ظرفیت‌ها، برای پایان دادن به حوادث اخیر و حل و فصل تنش‌ها به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی از وقوع حوادث اخیر در هند، افزود: هند سرزمین نژادها، زبان‌ها، مذاهب، آیین‌ها و فرهنگ‌های مختلف بوده و هست و بروز چنین مسائل و موضوعاتی با روح فرهنگ و تمدن هندی سازگاری ندارد.

وی ادامه داد: برداشت و تصویری که از قانون جدید موسوم به حقوق شهروندی در هند وجود دارد، بیانگر ایجاد محدودیت‌هایی برای مسلمانان است و همین مسئله، نگرانی‌هایی را به وجود آورده است. این در حالی است که مسلمانان، بخشی از فرهنگ و جامعه هند هستند و در پیشبرد و توسعه این کشور نقش مهمی دارند.

لاریجانی تأکید کرد: از دولت هند انتظار داریم از همه ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و امکانات برای پایان دادن به درگیری‌ها و حل و فصل مسئله به شیوه مسالمت آمیز اقدام کند.

رئیس نهاد قانون‌گذاری کشور ضمن اشاره به اهمیت روابط دو کشور ایران و هند، تقویت گفت و گو و همزیستی همه اقوام و مذاهب را در هند ضروری خواند.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =