جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ | Oct 30, 2020
کتاب

حوزه/ کتاب «بهترین آفریده خداوند» یک اثر پژوهشی درباره عبدالرحیم مبارک است که این نویسنده، مناقب امیرمؤمنان علی(ع) را از گوشه گوشه کتب اهل سنت جمع‌آوری کرده و کتاب محققانه‌ای با نام «خیرُ البریة» تدوین کرده است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، کتاب «بهترین آفریده خداوند» یک اثر پژوهشی درباره عبدالرحیم مبارک است که این نویسنده مناقب امیرمؤمنان علی(ع) را از گوشه گوشه کتب اهل سنت جمع‌آوری کرده و کتاب محققانه‌ای با نام «خیرُ البریة» تدوین کرده است. ترجمه این اثر به تازگی به همت مؤسسه فرهنگی هنری موعود عصر(عج) به چاپ رسیده است.

در مقدمه این اثر آمده است؛ هرچند مقام و مرتبه حضرت محمد(ص) از تمامی آفریدگان بالاتر است؛ اما در میان مخلوقات، هیچیک در داشتن فضائل، مناقب و کرامات به پای امیرمؤمنان حضرت علی بن ابی‌طالب(ع) نمی‌رسد؛ کسی که رسول خداوند ایشان را «خیرُ البریة؛ بهترین مخلوقات» نامیدند و خداوند علی اعلی نام ایشان را «علی» گذاشت؛ بلندمرتبه و ستودنی.

هر چند که شناخت حقیقی حضرت علی(ع) را جز در توان خداوند و رسول خدا(ص) نیست؛ با این حال در تعریف و تمجید و برشمردن فضائل بی‌شمار حضرت امیرمؤمنان(ع) کتاب‌های بسیاری نوشته شده است که بسیاری از آن‌ها متعلق به شیعیان و ولایتمداران به ولایت اهل بیت(ع) است.

فهرست شگفت‌آور این کتاب به نحوی است که خواننده در ابتدای امر از خود می‌پرسد، آیا براستی چنین ویژگی‌ها و خصائلی از حضرت علی(ع) در کتاب شیعیان نقل شده است که اهل سنت آن را نقل کرده‌اند؟! ویژگی‌هایی همچون آفریده شدن موجودات از نور حضرت علی(ع)، الطاف خداوند به امیرالمؤمنین(ع)، علی(ع) به منزله کعبه و قرآن و...، سبقت امیرالمؤمنین(ع) در نماز و روزه و جهاد و...، آیات نازل شده درباره حضرت علی(ع)، علوم بی‌پایان امیرالمؤمنین(ع)، شباهت حضرت علی(ع) به انبیای الهی، همراهی امیرمؤمنان با تمامی پیامبران الهی(ع)، ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) در عرش الهی، حضرت علی(ع) در معراج رسول خدا(ص) و محبت و علاقه فراوان ملائکه به امیرمؤمنان(ع).

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8