دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
کد خبر: 893191
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
سردار سلگی

حوزه/ سردار حاج میرزا سلگی از فرماندهان همدانی تیپ انصارالحسین(ع)، چند روزی است که به دلیل تنگی نفس‌های شدید در بخش آی سی یو بستری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، در روزهایی که مردم سراسر کشور درگیر مقابله با ویروس کرونا هستند، متاسفانه راوی کتاب تحسین شده «آب هرگز نمی‌میرد» به دلیل آثار جراحات جانبازی و استنشاق گازهای شیمیایی دوران دفاع مقدس، در بخش مراقبت‌های ویژه در یکی از بیمارستان‌های همدان بستری است.

شاید امروز که با این ویروس منحوس مواجه شده‌ایم، بهتر شرایط این مدافعان کشور و رزمندگان دیروز که در هشت سال دفاع مقدس و در جنگ‌های بیولوژیکی و بمب‌های شیمیایی دشمن، با کمترین امکانات، با مشکلات فراوانی در دستگاه تنفسی روبرو هستند، را درک کنیم.

سردار حاج میرزا سلگی از فرماندهان همدانی تیپ انصارالحسین(ع)، چند روزی است که به دلیل تنگی نفس‌های شدید در بخش آی سی یو بستری است و به گفته یکی از فرزندانش تا زمانی که عفونت ریه‌هایش که براثر جراحات جانبازی و استنشاق گازهای شیمیایی به وجود آمده، برطرف نشود، از بیمارستان مرخص نخواهد شد.

 سردار سلگی راوی کتاب «آب هرگز نمی میرد»، یکی از کتبی است که رهبر معظم انقلاب بر آن در ششمین پاسداشت ادبیّات جهاد و مقاومت اقدام به تفریظ کردند.

متن تفریظ مقام معظم رهبری بدین شرح است:

"بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

سلام بر یاران حسین (علیه‌السّلام) و سلام بر لشکر انصارالحسین همدان؛ و سلام بر شهیدان، دلاوران، فدائیان، شیران روز و عابدان شب؛ و سلام بر شهید زنده میرزا محمد سُلگی و بر همسر باایمان و صبور او؛ و سلام بر حمید حسام که دردانه‌هایی چون سُلگی و خوش‌لفظ را به ما شناساند. ساعتهای خوش و باصفائی را با این کتاب گذراندم و بارها با دریغ و حسرت گفتم:

درنگی کرده بودم کاش در بزم جنون من هم / لبی تر کرده زان صهبای جام پرفسون من هم

هزاران کام در راه است و دل مشتاق و من حیران / که ره چون میتوانم یافتن سوی درون من هم ...

در میان کتابهای خاطرات جنگ، این، یکی از بهترین‌ها است. نگارش درست و قوی، ذوق سرشار، سلیقه و حوصله، همّت بلند، همه با هم دست به کار تولید این اثر شده‌اند. کتاب خانم ضرّابی در شرح حال شهید عالی‌مقام علی چیت‌سازیان نیز دارای همین برجستگی‌ها است. این دو نفر از ستارگان اقبال همدانند.

بهمن ۹۵"

و همچنین حضرت آقا در بیاناتی در تاریخ ۹۵/۱۱/۱۴ درباره کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» و راوی آن نیز این طور فرمودند: «کتابی که اسمش آب هرگز نمی میرد است، شرح حال یک جانبازی است که الان در همدان است؛ واقعاً اگر ممکن بود برای من، که ممکن نیست، پامیشدم میرفتم همدان، دیدن این مرد؛ واقعاً!»

در ایامی که به دلیل این ویروس در منزل هستیم و دارای وقت بیشتری هستیم، زمان مناسبی است تا با توسل به اهل بیت (علیهم السلام) و بهره بردن از برکات این ماه عزیز، شفای همه بیماران، خصوصا این مدافعان وطن را از خداوند بخواهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =