یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 7, 2020
روحانیون جهادی ایلام

حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان ایلام از ضدعفونی معابر عمومی، تولید ماسک، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و معیشتی بین نیازمندان، کفن و دفن اموات کرونایی و مشارکت در طرح غربالگری توسط طلاب و روحانیون جهادی استان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین وعد مرادبیگی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به فعالیت جهادی طلاب و روحانیون استان ایلام در جبهه حفظ سلامت مردم، گفت: ویروس کرونا این روزها تبدیل به مسأله مهمی برای کشور شده است، از همین رو لازم بود همه به میدان آیند و این ویروس را ریشه کن کنند.

مدیر حوزه علمیه استان ایلام افزود: در این بین حوزه های علمیه، طلاب و روحانیون بر اساس وظیفه ذاتی خود و برای رفع این مشکل و خدمت رسانی اجتماعی و حفظ سلامت مردم، هر آنچه در توان داشتند را وارد میدان کردند.

۱۵ اکیپ شبانه روزی پای کار ضدعفونی معابر عمومی

وی ادامه داد: طلاب و روحانیون ایلامی هم مردم را تنها نگذاشته اند و در همان روزهای اول شیوع ویروس کرونا در ایلام، با عشق برای خدمت رسانی به مردم در عرصه های ضدعفونی کردن معابر، خیابان ها، امکان تجاری و ... با ۱۵ اکیپ و به صورت شبانه روز و توزیع اقلام بهداشتی و معیشتی با بیش از ۲۰۰ بسته در بین نیازمندان کار خود را آغاز کردند.

تولید ماسک و توزیع بین مردم

حجت الاسلام والمسلمین مراد بیگی اضافه کرد: یکی از فعالیت هایی که مورد توجه و استقبال مردم و خیرین قرار گرفت و اقدام به حمایت و پشتیبانی کردند، راه اندازی کارگاه تولید ماسک با حضور طلاب و روحانیون جهانی بوده است. در این کارگاه روزانه ماسک ها تولید و در اختیار مردم قرار می گیرد.

مشارکت طلاب در اجرای طرح غربالگری

وی اظهار کرد: حضور طلاب در برخی مراکز بهداشتی استان و مشارکت در طرح غربالگری موضوعی بود که خیلی مورد توجه مردم و استقبال پزشکان قرار گرفت. مسأله ای که موجی از شادی را هم به همراه داشته است. این مسأله و سایر اتفاقات باعث شد مردم به حوزه و روحانیت دلگرم تر شوند.

کفن و دفن اموات کرونایی

مدیر حوزه علمیه استان ایلام ادامه داد: مسأله مهمی که این روزها باید به آن اشاره کرد، کفن و دفن اموات کرونایی است. مسأله ای که اگر پروتکل بهداشتی در آن رعایت نشود، ممکن است مشکلات برای طلاب و روحانیون جهادی که کار کفن و دفن اموات را انجام دهند، به وجود بیاورد. به هر حال این کار با وجود خطر انتقال ویروس، هر روز با حضور ۲۴ طلبه برادر و خواهر در حال انجام است.

جریان آموزشی طلاب تعطیل نیست

حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی به فعالیت های آموزشی طلاب استان ایلام هم اشاره کرد و گفت: در استان ایلام ۷ مدرسه علمیه، ۴۹۰ طلبه و ۳۵ استاد فعالیت دارند و در این ایام کرونایی مشغول تحصیل در فضای مجازی  می باشند، به این صورت که هر روز صوت اساتید در کانال ها بارگذاری و طلاب با گوش دادن به آنها تقریرات درس را می نویسند و ارسال می کنند.

۳۱۳/۴۰

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =