یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | May 31, 2020
کد خبر: 894276
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
خانه کتاب

حوزه/ پویش کتاب‌خوانی با عنوان «با کتاب در خانه» تا ۳۱ فروردین ماه تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، به معرفی کتابی می‌پردازند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند. 

کودکان و نوجوانان در این کلیپ از معرفی ساده کتاب فراتر می روند و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان می‌شوند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می کنند. 

 با توجه به استمرار شرایط اضطراری ناشی از ویروس کووید-۱۹ در کشور، ادامه تعطیلی مدارس و درخواست خانواده‌ها در شهرهای مختلف برای فرصت بیشتر برای مطالعه کتاب و تهیه فیلم و کلیپ‌ از گزارش کودکان و نوجوانان و بر اساس نظر مشورتی هیئت داوران، شرکت در این پویش تا پایان ۳۱ فروردین تمدید می‌شود. 

 تاکنون از بیشتر مناطق جغرافیایی کشور در این پویش شرکت کرده‌اند اما مشارکت استان‌های جنوبی، به خصوص استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان در این پویش پررنگ‌تر از بقیه استان‌ها بوده است. 

پویش «با کتاب در خانه» یک پویش سراسری و آزاد کتاب‌خوانی است و محدود به کتاب‌های خاصی نیست و در این مدت که ناشران الکترونیک کتاب‌ها را با تخفیف‌ عرضه می کنند فرصت مناسبی برای کودکان و نوجوانان فراهم می شود تا کتاب ها و آثار جدیدی را مطالعه کنند. همچنین کتاب هایی با موضوع ویروس کرونا به رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است. 

 تاکنون بیش از ۹۰ درصد شرکت کنندگان از فضای اینستاگرام برای انتشار کلیپ معرفی فیلم توسط کودکان و نوجوانان استفاده کرده‌اند.

لازم به ذکر است: پر کردن فرم شرکت در پویش در سایت شبکه ترویج کتاب‌خوانی به آدرس http://bookpromotion.ir ضروری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =