پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | May 28, 2020
دیدار ایت الله ناصری با رییس صمت

حوزه/ قطعا توجه به تحقق جهش تولید به معنای شعار سال در تمام حوزه های محصولات، ماشین آلات و مواد اولیه، می تواند اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی را به بالاترین حد ممکن برساند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی، صبح امروز در دیدار مدیرکل صنعت، معدن و تجارت یزد که با موضوع بررسی وضعیت صنایع استان در شرایط فعلی برگزار شد، اظهار کرد: آن دسته از واحدهای صنعتی و تولیدی که نیازهای اساسی مردم را تأمین می کنند  باید تمام دقت در رعایت موارد بهداشتی برای کارگران و کارمندان این واحدها انجام شود.

وی با اشاره به شیوع کرونا در یزد، تأکید کرد: نیازهای اساسی مردم برای ماه های آینده به ویژه ماه مبارک رمضان از جمله گوشت مرغ و... تأمین شود که هم مرغ داری ها بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند و هم نیازی به واردات مرغ از دیگر کشورها نداشته باشیم.

امام جمعه یزد با یادآوری شعار سال ۹۹ با عنوان «جهش تولید»، گفت: بحث جهش تولید در دو حوزه تولید محصولات کارخانه ها و ماشین آلات و مواد اولیه باز می گردد که هیچ یک از این دو موضوع نباید مورد غفلت واقع شود.

آیت الله ناصری یزدی افزود: یک زمانی است که بحث تولید محصولات مورد توجه قرار می گیرد و برای خودکفایی کشور محصولات بهتر و بیشتر تولید می شود که کار خوبی هم هست ولی کافی نیست و تا زمانی که به تجهیزات توجه نشود نمی توان اقتصاد کشور را بی نیاز از بیگانگان دانست.

وی با بیان اینکه تحریم فرصت بسیار خوبی برای پیشرفت همه جانبه کشور است، بیان کرد: در حالتی که ما نمی توانیم از خارج کشور مواد اولیه و ماشین آلات را تأمین کنیم باید به تولید ماشین آلات روی بیاوریم و به این ترتیب نه تنها نیاز کشور را برطرف کنیم، بلکه زمینه صادرات این وسایل را هم فراهم آوریم.

امام جمعه یزد تصریح کرد: الان در جهان بسیاری از کشورهایی که اتکای به نفت دارند از جمله عربستان سعودی با مشکلات زیادی روبرو شده و مجبور به تبادل با روسیه برای بالابردن قیمت نفت شده اند ولی ایران که در تلاش است اقتصاد بدون نفت را تقویت کند، باید از این شرایط نهایت استفاده را ببرد و زمینه تحقق کامل اقتصاد مقاومتی را فراهم کند.

آیت الله ناصری یزدی یکی از دیدگاه های اشتباه در ارتباط با اقتصاد بدون نفت را اتکا به معادن دانست و گفت: درست است که معدن می تواند کشور را تا حدی به پیش ببرد ولی معادن هم به مانند نفت پایان پذیر هستند و اگر تکیه ما به آن باشد پس از چند سال دوباره به مشکل بر می خوریم.

وی تصریح کرد: لازم است از ظرفیت شرکت های دانش بنیان بیش از پیش استفاده شود و با بکارگیری درست و مناسبت نخبگان، زمینه تولید کامل تمام ماشین آلات و تجهیزات را فراهم آورد زیرا  اقتصاد مقاومتی زمینه ساز نجات کشور از تمام مشکلات و تحریم ها است.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای مصون شدن کشور در برابر فشارها، تحریم ها و تکانه های اقتصادی جهان است و قطعا توجه به تحقق جهش تولید به معنای شعار سال در تمام حوزه های محصولات، ماشین آلات و مواد اولیه، می تواند اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی را به بالاترین حد ممکن برساند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =