سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 2, 2020
سروستانی

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: به همت هیئات مذهبی استان تاکنون حدود یک میلیارد تومان کمک مردمی برای توزیع میان نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا جمع‌آوری شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی، پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هیئات مذهبی استان با ایفای نقش ارزشمند در لبیک‌گویی به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی به یاری محرومان و آسیب‌دیدگان پرداختند و در همین راستا با کمک هیئت‌های مذهبی تاکنون حدود یک میلیارد تومان کمک مردمی برای توزیع میان نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا جمع‌آوری شده است و این روند تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر ادامه داد: در دوران شیوع ویروس کرونا شاهد نقش‌آفرینی گسترده و مطلوب گروه‌های مختلف مردم و به ویژه فعالان فرهنگی و مذهبی در حوزه فرهنگی هستیم.

وی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت هیئت‌های مذهبی برای تهیه و توزیع کمک‌های مؤمنانه، اضافه کرد: تشکل‌های مذهبی نقش مؤثری در کمک به حل مشکلات جامعه در مقاطع مختلف دارند.

حجت‌الاسلام سروستانی تصریح کرد: در این ایام که تجمع در مساجد ممنوع بود، شبکه تبلیغ به صورت جدی وارد عرصه شد و برنامه‌های مذهبی در فضای مجازی پیش بینی شد و در کنار آن اعزام روحانی به برخی مناطق داشتیم تا پاسخگویی به سئوالات شرعی انجام می‌شود و ارتباط مردم با روحانیون قطع نشود.

وی با اشاره به حضور ارزشمند تشکل‌های دینی و هیئات مذهبی در اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای «رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان»، ابراز داشت: امت اسلامی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی لبیک‌گوی معمار کبیر انقلاب اسلامی بودند و هم اکنون هم مقام معظم رهبری هدایت کننده همه هستند و مردم هم با جان و دل از دین و مکتب خود دفاع و حمایت می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر همکاری برای سمپاشی محلات، معابر، مساجد و مغازه‌ها، راه‌اندازی کارگاه‌های خیاطی، دوخت ماسک و لباس‌های بهداشتی ضد ویروس و توزیع رایگان آنها بین مردم و تهیه محلول ضدعفونی کننده را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که توسط روحانیون مستقر، اعضای هیئت‌های مذهبی و جوانان جهادی این استان انجام شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =